Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Tldr; nie każda osoba z pokolenia Z jest roszczeniowa

Piszę ten post, bo powoli siada mi na psychę to o czym czytam w internecie. Że młodzi są teraz roszczeniowi, nie chce im się pracować, żądają wysokiego wynagrodzenia bez doświadczenia, nie obchodzi ich praca itp itd.
Z mojego punktu widzenia tak nie jest. Większość osób z mojego pokolenia jest normalna, ani nie są pracusiami ani leniami. Rynek pracy jest teraz bardzo trudny i młodzi ludzie tacy jak ja pracują nieraz za darmo żeby złapać doświadczenie. Duża część moich kolegów z kierunku łapie się różnych dorywczych stanowisk, kelner, barman, kurier glovo itd. Ja na początku roznosiłem ulotki, byłem animatorem, chwilę jeździłem na uber eats. W tym roku znalazłem pierwszą pracę w zawodzie po 9 miesiącach szukania (!!!) i wielu miesiącach żmudnej nauki. Pierwsze 3 miesiące pracowałem za zawrotne 1500zł/miesiąc (staż), teraz mam zawrotne 3500zł jako junior java... i się cieszę, że mam robotę i łapię doświadczenie.
Każdy orze jak może, znaleźć pracę w zawodzie, nawet z wykształceniem informatycznym jest trudno a co dopiero w innych branżach.

Dlatego wkur"%$@ mnie to, że każdy teraz pisze, że młodzi są roszczeniowi. Może jak się patrzy na bananów z bogatych rodzin to tak jest, ale normicy tacy jak ja muszą sobie zarobić chociażby na studia czy jakieś rozrywki. Życie nie jest zerojedynkowe i to nie jest tak, że wszyscy millenialsi byli pracusiami, a wszystkie "zetki" są leniami i nie pójdą do pracy za mniej niż 10 koła..

#praca #pracbaza #studbaza #pracait #pokoleniez



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 5