Wpis z mikrobloga

W co warto inwestować żeby zabezpieczyć swoją starość?

Mam 30 lat, prowadzę działalność gospodarczą i wiem, że cieżko będzie mi liczyć na wystarczającą emeryturę na starość, więc powoli staram się myśleć nad swoją starością, żeby przeżyć ją w miarę godnie.

Obecnie staram się inwestować w nieruchomości, ale widząc tiktoki, komentarze młodego pokolenia, czuję, że doprowadzą do tego, że mieszkanie będzie prawem a nie towarem. Młodzi ludzie uważają, że te mieszkania im się należą. Patrząc na programy, które obiecują politycy w temacie mieszkań mam wrażenie, że politycy aby utrzymać władze będą te mieszkania w przyszłości finansować z pieniędzy podatników.

#nieruchomosci
#inwestycje
#inwestowanie
bezsensutenwykop - W co warto inwestować żeby zabezpieczyć swoją starość?

Mam 30 lat...

źródło: 12

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop:
Inwestuj w zdrowie bo na co ci pieniądze na starość do której nie dożyjesz albo będziesz warzywem? Jak będziesz w miarę funkcjonował jako staruch to będzie dobrze a na koniec i tak któregoś dnia umrzesz, najlepiej nagle na serce bez długiej choroby. Nie rozumiem dlaczego ludzie dorabiają filozofię do emerytury i się o nią martwią xD
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: jak patrzę na nasz kraj to dochodzę do wniosku, że u nas nawet klasa średnia jest dwie raty od bezdomności, więc wcale bym się nie zdziwił. Ceny nieruchomości rosną szybciej niż wypłaty, młodzi zderzają się z rzeczywistością poza instagramem i tiktokiem i mają tzw. dysonans poznawczy, a mieszkać i żyć jednak gdzieś muszą. I tak około połowa żyje na garnuszku rodziców do trzydziestki, ale co jak masz rodziców w mieście
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: nwestowanie w nieruchomości może być korzystne z wielu powodów. Oto kilka głównych korzyści związanych z inwestowaniem w nieruchomości:

Stabilny dochód pasywny: Posiadanie nieruchomości inwestycyjnej może generować regularne i stabilne źródło dochodu pasywnego. Możesz wynająć nieruchomość i otrzymywać czynsz od najemców. To może pomóc w pokrywaniu kosztów związanych z inwestycją, generować zyski i zapewnić stały dochód na dłuższą metę.
Wzrost wartości nieruchomości: Nieruchomości mają tendencję do zwiększania swojej wartości z czasem.
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: ETF all world wypłacający dywidendę, również zapewnia dochód pasywny i zabierasz go że sobą gdziekolwiek na świecie będziesz za 30 lat (i skądkolwiek odpłyną ludzie)
  • Odpowiedz
@Kamokamo: klasa średnia to nie ta z kredytami xD klasa średnia ma przynajmniej jedną nieruchomość na własność lub kapitał potrzebny do spłaty hipoteki.
  • Odpowiedz
@emeig: to nadal sprawia, że najliczniejsza grupa społeczna nie ma możliwości posiadania własnego mieszkania więc kwestia czasu zanim ktoś wprowadzi mieszkanie+, które jako tako będzie funkcjonować (bo to co zrobił, a raczej czego nie zrobił PiS to szczyt nieudolności, nawet w kontekście rozdawnictwa)
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: finansowa forteca Marcin iwuc.
Zainteresuj się tematem
Ikze
Ike
Etf sp500 akumulujące
Etf all world akumulujące
Obligacje edo

Jeśli jesteś w stanie załadować ike i ikze pod roczny limit to lepiej aby to były konta maklerskie pod giełdę a obligacje kupować poza ike i ikze

Specjalnie nie rozwijam postu abyś nie miał natacy wszystkiego. Ma to Cisbie skłonić od nauki o tych instrumentsch i dlaczego są polecane.
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: Ja planuje bazowac na tym w 50% moich odkladanych oszczednosci: https://curvo.eu/backtest/portfolio/vwce--NoIgag6gwgoiA0xQEkYAY0CEDSBWTAigCoAcaCAjALo1A

Druga polowa pojdzie zapewne w obigacje 10 letnie.
Moze uda sie z 200K rocznie odkladac, moze mniej. Wystarczy sobie wrzucic kwoty w wyliczenia i wyjdzie Ci ile bedziesz miec po 10 latach odkladania co roku tej samej kwoty.

Celem jest uzbieranie minimum 5-7 mln zl, by moc podjac decyzje o przejsciu na emeryture. Podejrzewam ze moze uda sie to
  • Odpowiedz
masz 30 lat prowadzisz działalność i oglądasz dzieciaków na tik toku? wszystko w porządku? z korwina też zdecydowana większość wyrasta


@Strzal_Prawika: Oo odezwał się Pan Dorosły, który nie ma czasu na głupoty XD Powiedz czym ty się zajmujesz? Obcisłe gacie i na rowerze jeździsz? Czy w swojej korporacji dymasz po 14h i potem rano na siłowni opowiadasz ziomkowi o swoim pracodawcy per "my"? "Produkujemy i sprzedajemy teraz więcej, mamy przychód 20mld
  • Odpowiedz
@Rudz1elec: niech uważa z tym ike/ikze i nie trzyma tam 100% oszczedności, bo kto wie co za 20 lat przyjdzie władzy do głowy i może wpadną na genialny pomysł by oszczedzający na ike podzielili sie z resztą bo zus nie wyrabia
  • Odpowiedz