Wpis z mikrobloga

Panowie od #siecikomputerowe czy jest na sali specjalista od dziwnych drukarek?
Drukarka etykiet Datamax E-4205e, bardzo ładnie chodzi w sieci podłączona przewodem. NIe potrafię jednak w niej skonfigurować interfejsu wifi i jestem już bliski apopleksji po wielu próbach, konfiguracja wifi w tej drukarce to jest jakaś zbrodnia na logice.
W manualu wygląda to całkiem prosto:
https://na164.salesforce.com/sfc/p/#00000000SK3U/a/A0000000UUWm/XXBg4A1t5RcsQy63SwQwx3UH.So_rP8_7L_FbcRPNlg

Trochę może co prawda dziwić, że drukarka nie zczytuje sama otaczających ją sieci, tylko trzeba SSID wpisywać z palucha. Bardziej jednak dziwi, że nawet mimo wybrania typu połączenia "infrastructure". cały czas zostają aktywne pola konfiguracji drukarki jako źródła połączenia ad-hoc. Ale niech będzie, wpisuję swoje SSID, wpisuję kanał na którym moje wifi pracuje, region, podaję hasło, ustawiam szyfrowanie, na sąsiedniej zakładce włączam wifi, zatwierdzam... i dupa, tracę połączenie sieciowe z drukarką, wydruk raportu sieciowego mówi, że połączenie Ethernet (to sztywne) wróciło do adresu domyślnego, interfejs wifi zaś znajduje się w statusie "unknown, SSID: brak, signal: 0dbm.

O co tu, do ciężkiej Anielki, chodzi?
Sam interfejs jest raczej sprawny, bo gdy na próbę skonfigurowałem ją do połączenia ad-hoc, to zaczęło ładnie działać (a przynajmniej wystawiło radio, dalej nie sprawdzałem).
Pobierz
źródło: 2023-05-17_23h45_48
  • 4
@mathmed: wgrałem jej najnowszy firmware, wygląd web interfejsu się odrobinę zmienił, wygląda ociupinkę sensowniej, ale co do interesującego mnie meritum nadal jest to samo kretyństwo, niestety.
@Jarek_P: A w type masz jeszcze coś poza infrastructure i ad-hoc coś jeszcze do wyboru? Bo mi to wygląda na interfejs.... ale punktu dostępowego. Ona robi sieć WiFi ale sama w sobie jest punktem dostępowym a nie klientem sieci.
Bo mi to wygląda na interfejs.... ale punktu dostępowego.


@brokenik: no właśnie w tym cały problem, że tak to wygląda i nijak nie chce inaczej :D
Tam do wyboru było tylko Industrial (wg manuala właśnie służące do dołączania się do istniejącej sieci), ad-hoc i jeszcze coś trzeciego co miało przywracać połączenie ad-hoc. W nowym firmware to trzecie już jest nieobecne.

Niemniej problem własnie mi wyeskalował, po załadowaniu nowszego firmware'u (tak, do