Wpis z mikrobloga

Dziś miałem nieprzyjemną sytuację. Podczas dyskusji z innym uzytkownikiem, zabrakło mu argumentów więc, zaczał mnie obrażać i zablokował mnie o czym nie wiedziałem. Spoko, takie zycie.

Nie wiedząc o tym napisałem odpowiedź do tego użytkownika którą załączam na samym końcu, ale okazało sie że nie moge jej wysłać. Troche mi było żal energii którą w to włozyłem. Dodatkowo użytkownik mając mnie na czarnej liście nadal moze mnie wołać i zwraca sie do mnie ale ja nie mogę mu odpisać.

Mam wiec 2 propozycje aby usprawnić #wykop
1. Formularz we wpisie uzytkownika który mnie zablokował powinien byc niewidoczny, bo to dołujace ze po napisaniu wpisu nie mozna go wysłać
2. Nie powinienem móc wołac uzytkowników których mam na czarnej liscie bo to powoduje nie przyjemną asymetrię.

komentarz po którym zostałem zablokowany:
https://wykop.pl/wpis/71363791/cathie-o-fsd-tesli-mowi-to-samo-co-ja-mowie-od-daw#252519591

Przepraszam oberwująaych #tesla ale chciałbym przetestować czy mozna ominąc czarną listę w ten sposób. Poniżej mój komentarz do dyskusji:

@Opposition_Fuhrer:
Dane mówią że system jest bezpieczniejszy i jazda z jego wykorzystaniem powoduje mniej wypadków ale wynika to z pracy w tandemie z kierowcą, trudno zbadać jak duży wpływ ma udział ludzki, bo narazie nie jest on uzywany bez nadzoru kierowcy.

Skąd wiesz że FSD dziś jest 5x bardziej bezpieczny niż średnia ludzkich kierowców kiedy nie da się tego sprawdzić a sam prezes firmy odpowiedzialnej za tworzenie tego systemu mówi że bezpieczniejszy od średniego człowieka to ten system dopiero będzie pewnie w tym roku? Narazie poruszanie sie z użyciem tego systemu jest przynajmniej 4x bezpieczniejsze ale pod warunkiem że system jest nadzorowany. To i tak jest ogromne osiągnięcie i ogromna zaleta FSD nawet jeśli nie jest jeszcze prawdziwym FSD

Twój wniosek: fsd jest lepszy niż kierowcy dzięki pomocy kierowców


Nie FSD jest lepszy od kierowców tylko auto z kierowca który uzywa FSD powoduje mniej wypadków. mnalezy wyrażać się precyzyjnie. Może słyszłeś o materiałach kompozytowych w których połaczenie 2 róznych materiałów w odpowiedni sposób sprawia że wynikowy materiał jest lepszy niż każdy z tych materiałów osobno. I tutaj zachodzi to samo. Co juz raz tłumaczyłem na podstawię swojego dośiadczenia z używaniem tylko autopilota na codzień. Autopilota uzywam w miejscu gdzie się świetnie spisuje i w tym czasie mój poziom skupienia jest mniejszy i odpoczywam, wiec gdy przychodzi momnet w którym autopilot sobie może nieporadzić albo wiem że sobie nie poradzi to wtedy się angażuje i przejmuje kontrolę lub z wiekszą uwagą nadzoruję to co robi. To jest powód dla którego w statystykach autopilot wypada lepiej. Ponieważ jest używany tam gdzie się lepiej spisuje niż człowiek a człowiek pilnuje pozostałego 1%
  • 10
@zibizz1: predzej ten tunel pod los angeles przekopia czy wprowadza te druciki do mozgu malpy zeby sie z nia telepatycznie porozumiewac niz bedzie dzialal pelnoprawnie fsd( ͡° ͜ʖ ͡°), jakby fsd dzialalo to by najszybciej bylo w lotnictwie albo statkach morskich zaimplementowane (w sensie autopilot dziala od lat 60 czy 70 ale pod nadzorem pilota, czyli nie dziala)
FSD dziś jest 5x bardziej bezpieczny niż średnia ludzkich kierowców

oglądam dużo fimików z FSD i na dzisiaj ten system nie potrzebuje kierowcy a że ktoś siedzi i kontroluje to dlatego że są takie wymagania.
@Opposition_Fuhrer
https://wykop.pl/wpis/71363791/cathie-o-fsd-tesli-mowi-to-samo-co-ja-mowie-od-daw#252533623

Orać to Ty chyba tylko potrafisz tych których zakneblujesz. Obrażanie rozmówcy i zwracanie się do niego odbierając mu prawo głosu to bardzo szczeniackie zachowanie pokazujące że nie radzisz sobie, zabrakło Ci argumentów i czujesz że przegrałes dyskusję. Jeśli juz blokujesz to nie wołaj zablokowanego bo to bardzo niekulturalne.

Jako uzytkownik Tesli i posiadacz akcji tej firmy ostatnią rzecza na jakiej mi zalezy jest oczernianie tej firmy. Ja nie lubie przekłamywania
@grypa-grypowska w lotnictwie się nie opłaca, tak samo jak maszynista w pociągu, przecież to banał zrobić FSD dla maszynisty, ale koszt ogromny a zysk mały. W przypadku auta już się opłaca wydać miliardy bo setki milionów ludzi może z tego korzystać a nie kilkadziesiąt tysięcy.

Akurat się nie zgodzę z tym porównaniem. Tunel pod LA rzeczywiście prostsze tylko po co. Ale FSD jest naprawdę już za rogiem. Oczywiście do robotaxi i wyrzucenia
@zibizz1: no to banal zrobic dla maszynisty/pilota/kapitana statku czy nie banal? dlaczego jeszcze istnieja te zawody jak podobno to taki banal? zawsze mozna zaoszczedzic troche kasy i wlasnie w tych zawodach fsd powinno blyszczec, a na szarym koncu popisywac sie jazda autonomiczna w zakorkowanych ulicach w godzinach szczytu w meksyku indiach chinach gdzie prawo kodeksu drogowego obowiazauja na gebe, jakims dziwnym trafem autopilot to tylko WSPOMAGANIE kierowcy i nie widac na
@grypa-grypowska: Bo to się nie opłaca, za mała liczba głów. Automatyzuje sie rzeczy które się robi minimum w tysiacach a najlepiej w milionach a w taki metrze masz kiklkadziesiąt składów. Jakby jeszcze zrobienie automatu kosztowąło kilkadziesiat tysiecy zł to OK, ale wyposażenie w potrzbny sprzęt składów, przeóbka sterowania, napisanie softu, wytrenowanie aby system na podstawie obvrazu z kamer żeby rozpoznawał czy ludzie stoją za blisko albo czy ktoś chce sie rzucić
@zibizz1: ale typem Opposition_Fuhrer to się nie przejmuj. To, że jest totalnym prymitywem z zaburzeniami emocjonalnymi jest już od dawna znanym faktem. Najlepsze co możesz zrobić to zablokować takiego typa i mieć z nim spokój. Polecam, serio. Na imbecylów nie ma co poświęcać ani nerwów, ani czasu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SebastianDosiadlgo on to najmniejszy problem. Głównie chodzi o te usprawnienia wykopu. I jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Bo czasem jest też tak że ktoś usunie wpis podczas gdy ja ciągle produkuję się żeby napisać do niego odpowiedź i mam podobną sytuację. czyli na koniec dostaje błąd że taki wpis nie istnieje. W tym wypadku też powinno być powiadomienia że wpis został usunięty po websocketach tak jak są powiadomienia o nowych odpowiedziach