Wpis z mikrobloga

#monitor #monitory #lg #gigabte #samsung #pcmasterrace #ps5 #pytaniedoeksperta

Mirki, planuje wymienić monitor. Posiadam AOC 24'' 75hz. Używam do pracy biurowej (Excel) oraz PS5
Który wybrać i czy na prawdę zobaczę różnicę pomiędzy:

LG 27GP850
Samsung Odyssey G5
Gigabyte M27Q

Budżet sięga każdego z nich, ale oczywiście jak nie muszę to wolałbym nie wydawać maksimum, tylko rozsądnie cena/jakość.

Doradzicie, proszę?
  • 8
  • Odpowiedz
@gawix: Poszukaj poprawionej wersji tego Gigabyte: M27Q-P (poprawiona matryca). Mam tego Samsunga G5 i nie narzekam, kupiłbym drugi raz. Sam miałem dylemat między tymi dwoma jak wybierałem dla siebie i opinie są zbliżone i oba będą bardzo fajnymi monitorami. Ja wybrałem Samsunga bo akurat była na niego obniżka.
  • Odpowiedz
  • 0
@Brydzo mam do wykorzystania jakieś 700zl na Xkom w związku z czym zastanawiam się czy serio warto dopłacać 1000zl do LG czy nie lepiej zaoszczędzić i kupić coś za 1100-1500zł

Jak granie na matrycy VA?
  • Odpowiedz
@gawix: mam tylko porównanie do Iiyamy o klasę niżej i, naturalnie, jest lepiej, nie ma na przykład efektu smug/ghostingu. Jeżeli mam się patrzyć w monitor kilka godzin dziennie to nie zamierzam już nigdy na nim oszczędzać. Gdybyś się zdecydował na Samsunga to w opcjach wyłącz local dimming. Wszystkie te monitory kosztują około 1500, nie wiem o co Ci chodzi z dopłacaniem 1000zł.

Nigdy nie miałem VA.
  • Odpowiedz