Wpis z mikrobloga

Sprawdzanie księgi wieczystej po adresie.
Co sądzicie o tych wszystkich stronach które to obecnie umożliwiają? Cenowo można namierzyć księgę za około 30 zł za jeden adres lub taniej w pakietach. Co sądzicie o tym biznesie? Etyczny czy nie? Zastanawiam się, czy samemu nie postawić sobie takiego biznesu na własną rękę i oferować sprawdzanie księgi za niższą cenę niż firmy obecnie oferują.
Zauważyłem też, że obecnie firmy które to oferują nie są zarejestrowane w Polsce, tylko np. w Londynie. Czy jest łamane jakieś prawo w tej działalności dlatego się stąd wynoszą. W sumie wścibski sąsiad może sprawdzić nasze dokładne dane. Tak samo wszelkiej maści stalkerzy.

#nieruchomosci #biznes #ksiegiwieczyste #polska #wynajem
  • 25
  • Odpowiedz
ja coś podobnego mam zrobione i udało mi się nawet pobrać trochę numerów KW m.in. dla Krakowa i Warszawy. Problem jest taki, że nie dość, że pobieranie tego jest wolne (ta apka ministerstwa czasami potrafi się zamulić i to ostro) to jeszcze losowo co kilka - naście sprawdzeń blokują IP na jakiś czas.


czyli dokladnie to co podejrzewalem ;)

Nic nie stoi na przeszkodzi, zeby skrypt lecial po prostu KW po kolei
  • Odpowiedz
@xxxzzz: nie korzystałem z tych portali, znam dwóch urzędasów, którzy tym handlują, tylko może faktycznie firm nie pozakładali.
  • Odpowiedz
@randomXdd: Ten prymitywny brute-force może się nie udać. Masz Captche, blokowanie IP, serwowanie nieprawdziwych danych itp.
Zebranie danych zajmie pewnie kilka miesięcy. Do tych danych musisz stworzyć interface i system płatności i rozreklamować serwis. Powodzenia...
  • Odpowiedz
@del855: z geoportalu łatwiej by było to ściągać niż z EKW. Ewentualnie te firmy, które sprzedają po prostu dostały dostęp do baz bezpośrednio. W sumie to Polska, tutaj wszystko jest możliwe.
  • Odpowiedz