Wpis z mikrobloga

Ostatnio znowu wychodki z vikop.ru i inne prawicowe szurstwo postuje lawinowo jakieś wrzuty o Wołyniu, mordowaniu Polaków i ogólnie złych Ukraińcach xDDD Na kremlu pewnie cieszą się z takich pożytecznych idiotów.

+ kilka faktów, tak dla przypomnienia wszelkiej ilości prawicowym planktonom, szurii i prokremlowskim klaunom spod #!$%@?:

- tak, Ukraińcy mordowali Polaków
- propaganda nazistów i komunistów napuszczła podczas wojny Ukraińców na Polaków
- Polacy od wieków traktowali mniejszości narodowe (w tym Ukraińców) jak obywateli drugiej kategorii. W II RP zabraniano mniejszościom nauki swojego języka i ogólnie pielęgnowania kultury swojego narodu. Była sotsowana brutalna polonizacja
- Polacy zdradzili Ukraińców w Rydze 1921r. (co najlepsze ci sami nadal płaczą o Jałte, że nas zdradzono xDDDDDDDDD)

Czasami się czuję tutaj naprawdę jak na pikabu.ru
#bekazpodludzi #bekazprawakow #wojna #ukraina #historia
technojezus - Ostatnio znowu wychodki z vikop.ru i inne prawicowe szurstwo postuje la...

źródło: wln

Pobierz
  • 79
@M4rcinS: nie tłumacz temu wychodkowi, on żyje w innym świecie, gdzie tylko Polaków gnębiono i niszczono, a my świnty naród.

@Kalifornix

No, szczególnie zła Polska uciskała biednego Rusina jak Jarema Wiśnowiecki xD Idź trollować na pikabu.


Polacy dyskryminowali m.in Litwinów, Białorusinów, Rosjan czy Ukraińców.

To, że nawet za czasów połączenia z Wielkim Księstwem Litewskim Polacy byli lepiej traktowani od samych Litwinów, to też pewnie tylko moje urojenia xD
@technojezus:

nie tłumacz temu wychodkowi, on żyje w innym świecie, gdzie tylko Polaków gnębiono i niszczono, a my świnty naród.


Ładny chochoł (ang. strawman), buzzwordziaku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie ja pisałem, że Polska była święta?

Polacy dyskryminowali m.in Litwinów, Białorusinów, Rosjan czy Ukraińców.


Najbardziej uciskani byli Litwini, jak Pac z Radziwiłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie sądzę, żeby do ciebie to dotarło,
a gdzie w tych czasach lepiej traktowano mniejszości? xD


@podjad3k: A gdzie ja o tym piszę? Sprawa wyglada następująco, że jak byle negatywny fakt napiszesz o Polsce czy Polakach to już pseudo hiper ultra patrioci dostają sraczki i przecież to nieprawda, bo my to świnty naród, honorowy i my nic złego nigdy nie zrobiliśmy, za to wszyscy inni chcieli nas zniszczyć i nas traktowali źle. Naprawdę nie rozumiesz o co chodzi?
@technojezus: tak xd zwłaszcza w czasie zaborów, a gdy odzyskaliśmy niepodległość to w ramach zemsty urządziliśmy czystki etniczne i wymordowaliśmy kilkaset tysięcy Niemców i Rosjan…a nie czekaj xd. Los polskiego chłopa w czasach I czy II RP nie różnił się niczym od losu ukrainca, Litwina czy Białorusina. Przypomnę tylko, ze bandera i szuchewycz kończyli polskie uniwersytety. Swoją drogą Ukraińcy tak samo traktują obecnie mniejszości narodowe mieszkające na Ukrainie.
@technojezus: Jest jeszcze więcej publikacji dowodzących tego, że właśnie się ośmieszasz, buzzwordziaku i kłamco.

polski chłop był Polakiem i przynajmniej nie dyskryminowano go i nie zabraniano mu uczyć się swojego języka czy kultury.


Chłopi szczególnie mieli dostęp do edukacji xD I wcale nie był dyskryminowany, tylko nie miał żadnych praw, poza obowiązkową pracą.
A gdzie ja o tym piszę? Sprawa wyglada następująco, że jak byle negatywny fakt napiszesz o Polsce czy Polakach to już pseudo hiper ultra patrioci dostają sraczki i przecież to nieprawda, bo my to świnty naród, honorowy i my nic złego nigdy nie zrobiliśmy, za to wszyscy inni chcieli nas zniszczyć i nas traktowali źle. Naprawdę nie rozumiesz o co chodzi?


@technojezus: Ty normalny jesteś? Nie wskażesz miejsc gdzie żyło się
Polacy od wieków traktowali mniejszości narodowe (w tym Ukraińców) jak obywateli drugiej kategorii. W II RP zabraniano mniejszościom nauki swojego języka i ogólnie pielęgnowania kultury swojego narodu. Była sotsowana brutalna polonizacja


@technojezus: ah, w takim razie zamordowanie 100+ tysięcy Polaków było uzasadnione. Dzięki, że wyprowadziłeś nas z błędu.
@technojezus: Ja nie jestem fanem II RP, ale to, co tutaj widzimy, to taka niestety popularna w progresywnych środowiskach (do których sam należę) postawa stawiania nas, Polaków, zawsze w złym świetle. Stary, Wołyń to było ludobójstwo na szeroką skalę. Nic tego nie usprawiedliwia. Mamy prawo mieć pretensje do Ukraińców o to, jak traktują ten temat.

Czy to powinno wpływać na chęć pomocy Ukrainie obecnie? Nie, absolutnie nie. Ale to nie zawsze