Wpis z mikrobloga

Ale mnie nosi jak czytam komentarze o #500plus. W większości są negatywne, ale są miliony lajków na FB pod tym jak ktoś mówi nie no pincet plus głupi pomysł, ale powinny być za to darmowe żłobki i przedszkola, nie no pincet powinno być tylko dla pracujących.

#!$%@? czy zrobienie sobie kaszojada to jest jakis społeczny problem, że każdy musi się do tego dokładać? Zrobiłeś dzieciaka to widocznie cię było na niego stać, a nie teraz wyciągasz łapę po moje ciężko zarobione pieniądze, jak cię nie stać to nie rób dzieci.

Potem się ludzie dziwią, że płacenie podatków jest unikane. Przecież zabieranie pieniedzy innym, żeby dać drugim pod przymusem, to zwykła kradzież i żadne górnolotne hasła o redystrybucji tego nie zmienią. #antynatalizm
  • 149
@niezdiagnozowany: przecież to opera się na umowie społecznej. Teraz ty składasz się na infrastrukturę żłobków przedszkoli i szkół, a potem to pokolenie jest będzie w wieku produkcyjnym, a ty już nie, to będzie się składać na twoją emeryturę, NFZ, darmowe bilety w komunikacji, państwowe zniżki seniorskie itp.


Ja się na nic nie umawiałem. Nie mam też żadnych gwarancji co do tego. Poza tym, psim obowiązkiem natalistów jest #!$%@? na wychwalaną przez
@marcaj:

idąc twoim tokiem rozumowania, nie powinniśmy się składać jako społeczeństwo na drogi, tylko kto chce jeździć ten sobie zbuduje drogę xD


Kolejny, który nie przeczytał mojego postu. Przeciez caly czas mowie, ze nie widze nic zlego w skladaniu się na wspolne potrzeby. Wiec Twoje porownanie skladania sie na drogi, a skladania sie komus na zlobek czy 500 zl miesiecznie jest malo logiczne.

Na szczęście są ludzie którzy wiedzą że budowa
@ZielonyRozpustnik:

Praktycznie kazdy pod Twoim wpisem mowi Ci dlaczego sie mylisz a Ty wymyslasz jakies fikolki o wyjazdach do indii, zostania przestepca i inne wysrywy.


Powiedział człowiek, ktory pisal, ze benefitem za prace jest otrzymywanie wypłaty i porownal do to robienia dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°). To Ty kolego zrobienie dziecka podniosles do nie wiadomo jakiej rangi, za ktora powienienem Cie utrzymywac do konca zycia i Cie
dlatego piszesz o tym, ze nie ma idealnych inwestycji, wiec z automatu zakladasz, ze lepiej tej kasy co jest u mnie w zus na koncie nie inwestowac ( ͡° ͜ʖ ͡°). Swoją drogą to mnie konfederaci wymyslili, zeby wspierac emeryture kolejnymi filarami, w tym filarem zwiazanym z rynkiem kapitałowym, no idac Twoim tokiem rozumowania to fundusze emerytalne powinny byc zbanowane W KONCU IDEALNEJ INWESTYCJI NIE MA ( ͡
@niezdiagnozowany: hiperbola i mijanie sie z prawda to jakis Twoj system obronny? sprowadzasz programy prorodzinne do kupowania czekolady i butow xd

Powiedzial człowiek, ktory chce budowac przedszkola i żłobki, bo sie wtedy wiecej dzieci urodzi, ale ile na to pieniedzy trzeba bedzie wydac i ile sie z tego uzyska to on nie wie, ale na pewnoe sie wiecej dzieci urodzi XD.


@niezdiagnozowany: wciaz mi nie odpowiedziales kto Cie zatrudni jak
@niezdiagnozowany taką decyzję podjęło społeczeństwo. Single i bezdzietne pary nie decydują o wygrywaniu wyborów, więc ich zdanie w takich tematach poważnych partii nie obchodzi. Ich głosy służą jedynie doprowadzeniu do koryta partii typu konfederacja, która i tak nic realnego dla swoich wyborców nie ma szans zdziałać (no, chyba że wejdzie w koalicję z dużą partia, ale pewnie zostałaby zjedzona).

Tak samo jest w wielu europejskich krajach i po prostu trzeba się z
No ja też pracuje i odprowadzam podatki i co z tego? Moje podatki powinny iść na potrzeby wspólne. Na chodnik, jezdnię, opłacanie pensji urzędnikom, sędziom, wojsku, a nie na czyjegoś kaszojada.


@niezdiagnozowany: To, żeby w społeczeństwie były dzieci też jest potrzebą wspólną. Bo jak widzisz społeczeństwo samych emerytów? I nie mówię tu o wypłacie emerytur. Tylko zasadnicze pytanie, kto będzie w takim społeczeństwie pracował jak będą sami emeryci?
@niezdiagnozowany: darmowe żłobki i ich dostępność to nie całościowe rozwiązanie ale jedno z wielu, choćby brak aborcji też wpływa na decyzje ludzi.
Ale w sumie racja, jeśli mamy wydawać kasę na częściowe rozwiązania które nie dadzą żadnego efektu to może faktycznie lepiej dać sobie spokój
@papacoda

@niezdiagnozowany dla kapitalisty XIX wieku lub barona z XVego to Ty byś był roszczeniowym pokoleniem, zrozum że świat nie stoi w miejscu i to że kiedyś coś było inaczej nie znaczy że nadal ma tak być. Tak jak kiedyś normą był "boski mandat" królów i palenie na stosie za herezję a dzisiaj to jakiś szok, tak dzisiaj normalni ludzie chcą zapewnić innym darmowa dostępną edukację, zamieszkanie, posiłki. Jeżeli Ty nie chcesz
@ZielonyRozpustnik:

hiperbola i mijanie sie z prawda to jakis Twoj system obronny? sprowadzasz programy prorodzinne do kupowania czekolady i butow xd


No, a jak inaczej traktowac na powaznie porownanie z budowa drog do placenia komus za zlobek czy placenia 500+ xD?

wciaz mi nie odpowiedziales kto Cie zatrudni jak bedziesz na emeryturze na ktora nie bedzie mial kto pracowac, zebys mogl sobie do tejze emerytury ktorej nie dostaniesz dorobic xD


Wciaz
@Rebeliant:

taką decyzję podjęło społeczeństwo. Single i bezdzietne pary nie decydują o wygrywaniu wyborów, więc ich zdanie w takich tematach poważnych partii nie obchodzi. Ich głosy służą jedynie doprowadzeniu do koryta partii typu konfederacja, która i tak nic realnego dla swoich wyborców nie ma szans zdziałać (no, chyba że wejdzie w koalicję z dużą partia, ale pewnie zostałaby zjedzona).

Tak samo jest w wielu europejskich krajach i po prostu trzeba się
@Triskaidekafobiczny:

darmowe żłobki i ich dostępność to nie całościowe rozwiązanie ale jedno z wielu, choćby brak aborcji też wpływa na decyzje ludzi.

Ale w sumie racja, jeśli mamy wydawać kasę na częściowe rozwiązania które nie dadzą żadnego efektu to może faktycznie lepiej dać sobie spokój

ja po prostu chce poznac sposob rozwiazania problemu, ktore wielu moich rozmowcow widzi. Mam po prostu wrazenie, ze wiekszosc ludzi ma gdzies czy ten problem zostanie
@niezdiagnozowany: dobra nie chce mi sie juz dyskutowac bo nie dojdziemy do porozumienia. natomiast szczesliwie wiekszosc spoleczenstwa - a przypominam, ze zyjemy w panstwie demokratycznym - jest za programami prorodzinnymi (i nie mowie tu nawet o 500+) wiec tobie i tobie podobnym zostaje jedynie albo wyjechac z kraju (tylko nie wiem jakiego bo w praktycznie kazdym cywilizowanym kraju takie programy sa xd) albo siedziec w polsce i sie #!$%@? na cos
@ZielonyRozpustnik:

dobra nie chce mi sie juz dyskutowac bo nie dojdziemy do porozumienia.


Nie chce Ci sie dyskutowac, bo nie potrafisz wykazac, ze te Twoje programy pod tytulem darmowy zlobek i przedszkole beda dobra inwestycją czy nie xD. Wazne, ze sie Tobie by oplacaly, to jest najwazniejsze, a zawsze ideologie mozna sobie do tego dorobic, ze uratujesz tym starzejace sie spoleczeństwo, taki dobry wujek bedziesz ( ͡° ͜ʖ ͡
Ciekawe czy Ci sie to tez spodoba, jak bedzie wiecej singli, moze jakis dodatkowy podatek dla osob posiadajacych dzieci


@niezdiagnozowany: nie dojdzie do tego, bo to jest nielogiczne i wbrew interesom państwa i społeczeństwa. Ale też kończę dyskusję, bo masz argumenty jak dziecko i kręcisz się wokół tego samego.
@niezdiagnozowany: po części można się z Tobą zgodzić ale z drugiej strony lepsze darmowe przedszkola/żłobki niż dawanie żywej gotówki wszystkim dookoła tym bardziej jak ich dzieci mają już po 15, 16, 17 lat i są w zasadzie samodzielne. Pamiętaj że jest dramat jeżeli chodzi o dzietność i czasy mamy jakie mamy - trzeba jakoś zachęcić ludzi do rodzenia dzieci a jak masz to zrobić skoro przyszli rodzice nie dość że często