Wpis z mikrobloga

30 lat po upadku komunizmu w Polsce najważniejszym czynnikiem determinującym życiowy sukces jest to co dali ci rodzice. Zarabiasz 12k na miesiąc i masz apartament na kredyt we Wrocławiu? Fajnie. Może dozyjesz dnia w którym zrownasz się z moją 25-letnia znajomą spod Sandomierza która ma 20 hektarów sadu za 2 miliony, rodzice właśnie kończą budować jej dom a po nich odziedziczy kolejny. #pieniadze #nieruchomosci #finanse #gospodarka
  • 42
  • Odpowiedz
najważniejszym czynnikiem determinującym życiowy sukces jest to co dali ci rodzice.


@DrCieplak: możesz się jeszcze bogato wżenić

25-letnia znajomą spod Sandomierza która ma 20 hektarów sadu za 2 miliony, rodzice właśnie kończą budować jej dom a po nich odziedziczy kolejny


@DrCieplak: znalazłem Ci panne nawet
  • Odpowiedz
@DrCieplak: A spróbuj powiedzieć, że powinniśmy wprowadzić podatek od spadku tak jak w krajach zachodnich, to się wykopki rzucą jakbyś im wyruchał matke ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inna sprawa że ten sad to raczej z milion warty :P
  • Odpowiedz
@0pln: Znaczy tak, nie wyraziłem się w sumie ścisło, w momencie kiedy to jest nasadzone to jest warte więcej, milion liczyłem za gołą ziemię. Skrót myślowy, doprowadził do błędu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rinter: Tak od dawna działa świat na zachodzie ale tam kapitał budowały pokolenia a u nas jeszcze 30 lat temu większość ludzi miała mniej więcej tyle samo.
  • Odpowiedz
@DrCieplak a to są jakieś wyścigi? bo nie wiedziałem xD
ja jestem szczęśliwy bez sadu za 2mln i domu. wystarczy mi zdrowy syn, szczęśliwa rodzina i moje 42m w bloku.
  • Odpowiedz
A spróbuj powiedzieć, że powinniśmy wprowadzić podatek od spadku tak jak w krajach zachodnich, to się wykopki rzucą jakbyś im wyruchał matke ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inna sprawa że ten sad to raczej z milion warty :P


@DeoLawson:
Tak i osoby, które od zera wypruwały sobie żyły żeby zostawić coś dzieciom, płaciły podatki od pracy, kapitału to na koniec jeszcze -20-30% od przekazania dzieciom. W jaki sposób
  • Odpowiedz
Tak i osoby, które od zera wypruwały sobie żyły żeby zostawić coś dzieciom, płaciły podatki od pracy, kapitału to na koniec jeszcze -20-30% od przekazania dzieciom. W jaki sposób to miałoby poprawić los kogokolwiek?


@LaurenceFass: Dokładnie, kiedy rodzice tego z Wrocławia w tym czasie śmiali się, że ktoś tam robi w polu jak chłop pańszczyźniany, jeździli do Czechosłowacji na basen to tamci #!$%@? w polu.

Po 30 latach już jest różnica
  • Odpowiedz
@DrCieplak: to jeszcze nic. Znam takiego sąsiada, który odkąd pamiętam żył w zawalajacyn się 100letnim domu. Lubił sobie wypić więc nigdy nie pracował. Pomoc socjalna cały czas mu pomagała, żeby nie zamarzł w zimie i miał co jeść. Wyremontowali mu dach sąsiedzi, gmina kupiła mu piec i 2t węgla (sprzedał go żeby móc pić). Na zimę opatentował sobie, że za drobne rozboje idzie do aresztu gdzie ma ciepło i co jeść.
  • Odpowiedz
ma 20 hektarów sadu za 2 miliony, rodzice właśnie kończą budować jej dom a po nich odziedziczy kolejny


@DrCieplak: to może bardziej typowy scenariusz:
1. Anon od rodziców dostaje co najwyżej traumę, bo są niezrównoważeni emocjonalnie, przez co także do niczego w życiu nie doszli. Anon wyjeżdża z prowincjonalnego miasta do dużego miasta, gdzie ma szansę na pracę. Czuje się przerażony, bo wie, że jak mu się noga powinie, to nikt
  • Odpowiedz
najważniejszym czynnikiem determinującym życiowy sukces jest to co dali ci rodzice.


@DrCieplak: możesz się jeszcze bogato wżenić


@0pln: brzmi jak streszczenie "Ojca Goriot"

30 lat po upadku komunizmu w Polsce najważniejszym czynnikiem determinującym życiowy sukces jest to co dali ci rodzice


@DrCieplak: w sensie: dziwi Cię, że przejście do kapitalizmu trwało tak długo? Moim zdaniem jesteśmy w tym miejscu już od dawna.
  • Odpowiedz
ja jestem szczęśliwy bez sadu za 2mln i domu. wystarczy mi zdrowy syn, szczęśliwa rodzina i moje 42m w bloku.


@Nester86: bez złośliwości, pisałeś w innym wątku, że metraż ogranicza Ci liczebność rodziny. Twoje dziecko może kiedyś nie być takie szczęśliwe, że jest jedynakiem samym jak palec, jest uwiązane do dwojga wymagających opieki staruszków, a nawet mieszkać u nich nie może, bo na 42 metrach trochę trudno.
  • Odpowiedz