Wpis z mikrobloga

Najgorsza po zdaniu szkoły jest ta niepewność

Matury zdałem dobrze, jednak nie sądzę że na tyle aby dostać się na informatykę, Tym bardziej że rozszerzona matma to jedyna matura która poszła mi #!$%@?. Praca to też ciężki temat - mało ofert na juniorów + dalej nie skończyłem mojego portfolio (mam zaledwie 2 projekty). Nie mam żadnych znajomości i jeśli mi nie wyjdzie z programowaniem czeka mnie januszex co dla osoby, która miała okazje w tam pracować jest przerażające.

Pytanie czy jest tutaj ktoś, kto zaczynał czy zamierza zacząć karierę w #it od razu po szkole? Jakieś doświadczenia związane z tym okresem? Bo czuje się jakbym utknął w miejscu ()

#szkola #przemyslenia #it #programista15iq
  • 9
@chinski_pierozek: Chyba pójdę tą drogą, muszę kupić sobie trochę czasu bo rynek pracy nie wygląda dla mnie za ciekawie. W międzyczasie mógłbym poszukać jakiegoś stażu żeby zdobyć trochę doświadczenia

minus jest taki że totalnie się nie orientuje w uczelniach zaocznych. Znam jedną osobę co studiuje zaocznie ale jakiś babski kierunek typu kosmetologia. Nie wiem ile realnie bym poświęcał czasu na naukę i czy studia + praca by mnie nie przerosły
rynek pracy nie wygląda dla mnie za ciekawie

@iluvmypickle: w it jest multum ról, niekoniecznie musisz zostać programistą żeby zarabiać jak programiści

Nie wiem ile realnie bym poświęcał czasu na naukę i czy studia + praca by mnie nie przerosły

Poczytaj opinie o konkretnych uczelniach i kierunkach, ale osobiście nie znam nikogo kogo by to przerosło. Większość osób pracuje nawet podczas studiów dziennych. Jakby ci się udało dostać staż/pracę około-IT na
@chinski_pierozek: tyle że ja nie startuje od 0 jak niektórzy - od 2 lat programuję w C#, z tego ostatni rok bardzo intensywnie przez co ciężko by mi teraz było nagle przestawić się na inną rolę typu tester albo UI/UX designer. Z resztą chyba wszędzie teraz jest problem z pracą dla juniorów

co do uczelni to będę musiał się trochę pomęczyć z jej znalezieniem, ciężko jest znaleść objektywne opinie. Jak poszedłem
@toaxl: Chociaż tyle że ktoś ma podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz jakiś plan jak wyjść z tej sytuacji? Bo ja obecnie mam uczucie jakbym robił wszystko, a jednak nie ruszał się z miejsca