Wpis z mikrobloga

Tak się zastawiam, za ile lat ukraińska mniejszość będzie miała swoją reprezentację w polskim sejmie? i co złego może dla nas z tego wyniknąć?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wojna #ukraina
  • 31
  • Odpowiedz
  • 1
@gejuszmapkt: Nie wiem, pewnie chcielby wtedy coś ugrać dla siebie poprzez nowe ustawy itd ? U nas politycy to za kilka głosów więcej w sejmie, to na wszystko się zgodzą.
  • Odpowiedz
  • 8
@uncles ukraincy nie chcą asymilować się z polakami, tworzą oni swoje własne, zamkniete enklawy w ktorych zamykają się i nie wpuszczają do nich Polaków. Odwrotnie jak fajnopolactwo, ukraincy potrafią trzymać sie razem.
Prawdopodobnie doprowadzi to do powstania swoistych "gett", podobnych do tych muzulmanskich w Szwecji.
  • Odpowiedz
  • 0
@gejuszmapkt: Nie, ale w takiej skali w jakiej do nas napływają, to za jakiś czas mogę mieć z kilkanaście albo i dziesiąt osób ( ͡° ͜ʖ ͡°) a to już sporo i można próbować dogadywać się z innymi ugrupowaniami co przepychamy, a co nie.
  • Odpowiedz
@daeun: Ukraińcy przyjeżdżają do Polski co najmniej od 2013 roku jakiś specjalnych gett dalej nie widać. Kolejna mentalność kalego jak Polak w Niemczech chce mieć posłów w budestagu to awatura. Jak na Litwie są Polscy i zgrozo wygrywają nawet wybory lokalne to gitarka. To samo dzieje się na Ukrainie wielu Polków startuje z różnych ugrupowań(widziałem nawet Polaka startującego ze swobody) zwałszcza w wyborach samorządowych. To je dobre. Jakiś przedstawiciel mniejszości Ukraińskiej
  • Odpowiedz
@daeun: dokładnie i z tego właśnie powodu mam wielu ukraińskich znajomych i dodatkowo par mieszanych, a o tym, że są Ukraińcami świadczy zazwyczaj nazwisko a w przypadku kobiet czasem imię.
  • Odpowiedz
  • 0
@uncles: no i prawidłowo, skoro ich tu mieszka ponad milion to powinni mieć jakąś reprezentacje w parlamencie, nie rozumiem w czym problem xD rozumiesz chyba, że naród i Panśtwo to nie to samo i istnieją Państwa wielonarodowe, a nawet większość taka jest.
  • Odpowiedz