Wpis z mikrobloga

@qew12: w tym rzecz, ze to nie jest prawda. Zycie wedlug buddy jest duḥkha, czyli

buddyjskie określenie pochodzące z sanskrytu oznaczający cierpienie lub bolesność, często jest też tłumaczone jako psychiczny dyskomfort związany z brakiem trwałego zadowolenia.

Czyli niezaleznie czy jestes bezdomnym czy milionerem, zawsze cos tam z tylu cisnie, powoduje dyskomfort.
@qew12: no nie wiem, to brzmi jakbys umniejszal cierpieniu nastolatki z powodu rozstania z chlopakiem, bo w afryce murzynki umieraja z glodu. Cierpienie, to cierpienie.
@qew12: z filozoficznego punktu widzenia nie jest, brzmisz jak wersja kaczynskiego "mol bol jest lepszy niz twoj". Ja nie twierdze, ze swiat jest sprawiedliwy, ale niewielu ma mozliwosc robic wszystko to co sobie wymarzylo.
Chcialbys byc slynnym kucharzem w nowym yorku, ale zamiast tego mozna przeciez ugotowac obiad mamie i zjesc z nia.
Jezeli ogladasz chinskie bajki to sobie obejrzyj berserk 1997, autor oparl postac na filozofii nietzschego, ubermenscha
fajnie jest troche pocierpieć i troche być szczęśliwym


@qew12: w tym rzecz, ze to co nas robi ludzmi to wlasnie jest krotkie zycie i cierpienie. Jakbys, zyl w raju i byl niesmiertelny to wcale nie bylbys czlowiekiem. Bo nie mialbys motywacji, zeby robic rzeczy, ciezkie, niewygodne walczyc z przeciwnosciami. To dopiero czyni czlowiekiem, walka z wlasnymi slabosciami.
@qew12: chlopaki z wykopu dzwigaja ciezary na silowni. Nie ma to wiekszego sensu, i tak sa z dnia na dzien coraz starsi i w koncu przestana moc dzwigac. Ale codziennie pracuja nad tym zeby byc troche lepszym niz byli wczoraj. I to im daje szczescie.
@qew12: ale przeciez nie robisz tego zeby cos dostac, tylko dla robienia.

Mit Syzyfa (fr. Le Mythe de Sisyphe) – esej filozoficzny Alberta Camusa z 1942 roku. Angielskie tłumaczenie Justina O'Briena zostało opublikowane po raz pierwszy w 1955 roku. Polscy czytelnicy mogli zapoznać się z utworem dzięki zbiorowi esejów wydanych w 1974 roku przez Państwowy Instytut Wydawniczy, który przetłumaczyła Joanna Guze[1].


W eseju Camus przedstawia swoją filozofię absurdu, daremne poszukiwanie przez
@qew12: polecam zapoznać się z epikureizmem, pomaga na stany w których jesteśmy przygnębieni problemami. Można zacząć się cieszyć z małych rzeczy które nas otaczają.