Wpis z mikrobloga

9 dzień przyjmowania sertraliny, głównie w celu leczenia #fobiaspoleczna i dzisiaj od rana czuję się źle, jestem totalnie wyczerpany i przymulony w dodatku nastrój lekko depresyjny. Wcześniej nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych, nawet libido się nie zmniejszyło. Też ostatnimi czasy trochę krócej spałem niż zazwyczaj, tej nocy szczególnie, więc może to też przez to. Czy te magiczne efekty się pojawią? Jest to dla mnie mocno wątpliwe, no ale zobaczymy. Jak po 2 tygodniach nie będzie to działać, to chyba to odstawiam.

#przegryw #depresja #psychiatria #ssri
  • 5
@eisil: Ja jestem na 4 dniu SNRI (Venlafaxine) i obecnie nie mam prawie w ogóle skutków ubocznych prócz pobolowania / nadwrażliwości zębów. Mój lekarz powiedział, że skutki uboczne mogą się pojawić po jakimś czasie od brania i potem one powinny zniknąć po paru tygodniach, więc zgaduje, że w twoim wypadku jest podobnie. Twoje ciało powoli przyzwyczaja się do leków, dostajesz skutki uboczne a potem jesteś przyzwyczajony i ciało już z nimi
@matejss: I nie odstawiaj tych leków sam w siebie, szczególnie natychmiastowo. SSRI i inne anty depresanty uzależniają i po prostu ich rzucenie będzie bardzo bolesne i będziesz bardzo słabo się czuł. Pogadaj z lekarzem co ci je przypisał jak chcesz je odstawić to ci wypisze dawkowanie.