Wpis z mikrobloga

ciekawa akcja z dziś - oddaję sobie krew wesoło, wtem pielęgniarka zaczyna wołać inne pielęgniarki do mojego stanowiska i mówi:

- ty, zobacz jaki kolorek
- no śliczna, dawno takiej natlenionej nie widziałam
- pan sportowiec chyba

I zaczynają mnie wypytywać jakie sporty wytrzymałościowe uprawiam. Na to ja patrzę na swój bebzon i sie kisnę pod maseczką i pod moją warstwą 25% tt - i dukam że jedyne co robię (poza targaniem żelastwa 3-4x tydzień) to spacer 40 minut i to też niecodziennie.

Zdarzyło się komuś coś podobnego? Czy jest na sali ekspert który może potwierdzić czy jakaś suplementacja lub dieta mogła mieć na to wpływ?

#ciekawostki #zdrowie #dieta #suplementy i #mikrokoksy #barylkakrwi #krwiodawstwo

załączam foto w porównaniu do reszty oddających w tym samym czasie
Dr_Killjoy - ciekawa akcja z dziś - oddaję sobie krew wesoło, wtem pielęgniarka zaczy...

źródło: temp_file.png5756979054293711241

Pobierz
  • 7
@Dr_Killjoy: ja to bym obstawiał, że masz jasną krew dlatego że trójglicerydy masz podwyższone więc rozjaśniły jej kolor. Co by miało sens biorąc pod uwagę, że mówisz że jesteś otłuszczony. Większość społeczeństwa nie ma problemów z nasyceniem krwi tlenem i ma SpO2 na poziomie 94-100% więc można przyjąć, że te ciemniejsze woreczki odpowiadają temu jak wygląda nasycona krew po pobraniu.
@Dr_Killjoy: to chyba jakiś ogólny trend że panie w krwiodawstwie są szczęśliwe :D u mnie się zawsze cieszą że żyłę widać i łatwo im się wbić. Też kiedyś mi powiedziała że jasna krew a ze sportami wytrzymałościowymi mam tyle wspólnego co trójboista z baletem ( ͡° ͜ʖ ͡°) na dodatek raz tylko miałem taka jasna że aż lekarza zawołała czy czasem z tętnicy nie leci, a tak