Wpis z mikrobloga

Czy mając na działce skrzynkę prądową na przyłącz stały będę mógł wykupić w #tauron jakąś taryfę lepszą niż prąd budowlany żeby z niego korzystać do końca budowy (na razie mam tylko fundamenty)? Dzwonił jakiś czas temu jakiś podwykonawca w tej sprawie żeby mu podesłać jakąś mapkę i zastanawiam sie czy jest sens go poganiać czy i tak do odbioru domu nic tam nie podłączę na sensownych warunkach.
#budowadomu #budowa #elektryka #energetyka
  • 19
  • Odpowiedz
@znikam5: czysto teoretycznie nie istnieje coś takiego jak prąd budowlany. Jest taryfa G dla odbiorców indywidualnych i C dla firm. Jednak dystrybutorzy uprawiają gangsterkę i wciskają wszystkim jak leci C. Do niedawna trzeba było się sporo napisać listów z nimi i do URE i dopiero wtedy zmieniali. Jednak podobno teraz wystarczy napisać oświadczenie że na mocy ustawy o szczezgólnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023r oświadczam że budynek bla
  • Odpowiedz
@znikam5: jak robiłeś zgłoszenie o wydanie warunków na prąd do domu, to te #!$%@? będą wymagać aby dom stał aby mieć jakąś ludzką taryfę. Jak postawisz blaszak, to odmówią bo wydanie warunków było na zasilanie domu, a nie blaszaka. Taką sytuację miałem ja, może u CIebie będzie inaczej, co oddział to inaczej do tego podchodzą
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: już kilkadziesiąt osób wrzucało w ciągu ostanich kilku dni zrzuty ekranu na grupach budowlanych na facebooku że nawet w Enerdze zmieniają im taryfę z C na G dzięki takiemu oświadczeniu więc potwierdzone że działa
  • Odpowiedz
  • 0
@KONONOWlCZ: no właśnie byłem fizycznie w biurze obsługi podpisywać te warunki, to kobita w okienku nie dość, że obrażona na cały świat to chyba wiedziała mniej ode mnie. Dla mnie na przykład było zaskoczeniem, że do prądu budowlanego mam sobie na własną rękę ogarniać elektryka, który powiesi skrzynkę na słupie. Przecież to po pierwsze nie moja własność, po drugie instalacja dość wysokiego ryzyka. To co, każdy sobie może przy tym grzebać
  • Odpowiedz
@Torgerd: nic to nie dało, nawet poszła skarga do URE (°°
w enea dostaniesz G tylko po odbiorze budynku, dokładnie tak jak napisał @mickey_donovan powyżej
a pozwolenia na budowę nie dostaniesz bez warunków od energetyki, a te muszą być na dom a nie na garaż czy coś

ogólnie ENEA to największe gunwo
  • Odpowiedz
Czy mając na działce skrzynkę prądową na przyłącz stały


@znikam5: tak, można, tylko błagam: przyłącze stałe, nie przyłącz stały, na litość!
  • Odpowiedz
@znikam5: sprawdź sobie na stronie URE listę obiektów , które kwalifikują się na taryfę G.
Jak masz rozpoczętą budowę, to już będzie bardzo ciężko coś załatwić.
Ja jak sobie liczyłem , to 2 lata użytkowania przyłącza budowlanego w taryfie C wychodzi tyle co agregat prądotwórczy. jak nie uda się w G, to złóż do Taurona wypowiedzenie umowy, kup agregat i zawrzyj ponownie umowę z Tauronem bliżej końca budowy. Będziesz miał przynajmniej
  • Odpowiedz