Wpis z mikrobloga

Normalni ludzie, tacy jak Polacy


@Atreyu: to jak tam, normalni ludzie którzy mogą konkurować o normalną pracę, czy tylko idioci bez znajomości języka zabierający najgorszą pracę?
Już pomijam że uniwersytety mają obecnie preferencyjne traktowanie ukraińców on
https://wykop.pl/link/7080455/uczelnie-dla-ukraincow-aby-sie-dostac-wystarczy-np-swiadectwo-szkoly-sredniej
więc nawet język nie będzie potrzebny do wykształcenia XD

Także tego, jak się kopiuje standup sprzed 10 lat to warto jednak sprawdzić fakty.
@pieknylowca: tylko nie zesraj się z podniety na widok błędu ortograficznego xD w firmie, w której pracuję jak potrzebowałem ludzi do pracy to nie mogłem znaleźć nikogo, kto przepracuje 2 dni i przyjdzie trzeźwy rano do roboty, a stawka startowa była zdecydowanie wyższa niż najniższa krajowa. Jak chcesz zarabiać w Polsce przyzwoite pieniądze to wystarcza chęci i trzeźwy poranek, wiec nie #!$%@? głupot
@Europejczyk_UE_Moja_Ojczyzna:

smiej się z biednych, że muszą konkurować z Ukraińcami na rynku pracy.

dziw się, że rośnie niezadowolenie społeczne względem Ukraińców


Idealne podsumowanie wykopków.Czasami się zastanawiam z jak bardzo ułomnymi i zadufanymi ludzmi muszę tutaj siedzieć i jak oni wyglądają i czym się zajmują w życiu.Ale to nie problem,wystarczy sprawdzić wszelakie reakcje pod postami fanpage wykopu na facebooku.Wszyscy wyglądacie tak samo,mateusze w okularach,którzy dorywając się do it i zyjąc troche lepiej
@Atreyu: W jednym miejscu gdzie często wykonuję pracę "szefem" tego jakby to powiedzieć oddziału był Ukrainiec. Chciał mi zlecić jedną robotę, ale nie mogłem się z nim dogadać przez barierę językową więc zadzwoniłem do jego przełożonego z którym współpracowałem. Okazało się, że któryś raz z rzędu robi lewiznę i wywalili go. Aha facet był w jakimś stopniu oficerskim z powietrznodesantowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pracowałem lata temu
@Atreyu: no nie wiem czy do końca masz racje, ja dostaje znacznie lepsze CV od pracowników z UA niż od PL. Myślicie, że tam nie ma specjalistów i wykształconych ludzi? Są, tak samo jak u nas społeczeństwo jest zróżnicowane. Nawet chętnie zatrudnie jednego człowieka z UA bo jednak jest ich sporo teraz w Polsce także przyda się ktoś z ich językiem.
@niepoprawny_marzyciel: Wykształceni? U mnie na polibudzie ukraińcy studiują sam syf, albo nawet nie chodzą na studia a tylko mają status studenta. Już nie mówię o tym jakie to są dałny, jak dostanie 3 to jak gwiazdka z nieba. Dodaj do tego narkomaństwo, sprzedawanie prawa jazdy, studiowanie tylko po to żeby do wojska nie wzięli, nie no rzeczywiście sama śmietanka Ci ukraińcy.
@niepoprawny_marzyciel: No właśnie ja miałem z nimi kontakt na studiach, gdzie i tak nie idą już najgorsi z najgorszych, bo tacy to warzywa na polu zbierają. A i tak kolorowo nie było, to co tu mówić o ukraińcach co w kołchozach robią? Mogę obiektywnie powiedzieć, że ukraińcy byli słabsi/gorsi od polaków na mojej uczelni. Dodatkowo to straszni kombinatorzy. Jeden stracił status studenta bo go wywalili a i tak nie chciał iść