Wpis z mikrobloga

(może głupie pytanie) - czy mostek kierownicy można w rowerze zamontować "odwrotnie" w sensie takim, że kierownica jest bliżej jadącego, niż oś obrotu kierownicy?
Chodzi o to, że córki rower "jest za długi" dla niej - wszystkie rozmiary pasują, ale "ma za daleko do kierownicy". Samo obracanie kierownicy by wykorzystać jej "(" kształt jest już najbliżej rączkami do trzymania, ale dalej jest niekomfortowo.
Oglądałem krótszy mostek - różnica czy jest 60 czy 30mm nadal niewiel zmienia, jeszcze jest daleko.

Ale jakby tak po prostu obrócić mostek tył-na-przód?


Bo ew. regulowane mostki - dają możliwość podniesienia tylko kierownicy, do jakichś 60st, co daje niewielkie przybliżenie...

#rower #rowery
Pobierz hrumque - (może głupie pytanie) - czy mostek kierownicy można w rowerze zamontować "o...
źródło: mstrw0420-1
  • 12
@hrumque: a kierownica typu jaskółka? powinna przybliżyć rączki


@Catmmando: to jest już zrobione, i jest za mało.
A totalnie "rower starej babci" z rączkami wygiętymi do tyłu - nie chce robić, młodej się nie podoba (do roweru mocno "sportowego") a jak się jej nie będzie podobało - to nie będzie chciała jeździć, wiesz jak to z dzieciakami, wiesz jak to z kobietami - to sobie to dodaj ;)
Pobierz hrumque - > @hrumque: a kierownica typu jaskółka? powinna przybliżyć rączki

@Catmman...
źródło: 5_a25b8
@hrumque: siodełko niech przesunie do przodu


@Kamokamo: jest na maksa do przodu, na tyle ile się da regulować na drutach przesunięcie. Dużo więcej to też będzie nieergonomicznie do pozycji osi obrotu pedałów..
@hrumque Dużo jeszcze jej brakuje? Ja bym się bał chyba ryzykować z odwracaniem mostka.
Sam miałem problem z za długim rowerem i na maksa do przodu siedzenie oraz ten mostek ze zdjęcia brałem z ali i się sprawdza świetnie ale sam rower wydaje się trochę mniej stabilny i bardziej narwisty.