Wpis z mikrobloga

@LifeReboot: Ogólnie polityka USA na Bliskim Wschodzie nadal jest nieudolna i od 20 lat nie potrafili zmienić swojego wizerunku imperium niosącego śmierć i zniszczenie. Nawet teraz, kiedy wszystkie kraje arabskie zjednoczyły się i odnawiają stosunki z Syrią wyrażając chęć na rozpoczęcie inwestycji i odbudowy tego kraju po wojnie - USA grozi sankcjami za wspieranie Asada xDDD Czyli Syria ma być #!$%@? dopóki Wujek Sam nie obali dyktatora? I ich jedyna aktywność
Davidozz - @LifeReboot: Ogólnie polityka USA na Bliskim Wschodzie nadal jest nieudoln...

źródło: Kurdish-inhabited_area_by_CIA_%282002%29

Pobierz
@Towarzysz_Moskvin Porównaj sobie w takim razie losy niemieckich i radzieckich weteranów ii wś. Tych niemieckich było stosunkowo więcej, a sytuacja ekonomiczna Niemiec w pierwszych latach była fatalna. Mimo to zadbali oni o byt wszystkich weteranów, nie tylko tych zamieszkujących tereny ich kraju.
Co dostali w zamian radzieccy sołdaci? Zesłanie do obozu i powolną śmierć. A przypomnijmy, ZSRR po wojnie mimo wielu strat mógł sobie grabić połowę Europy, w tym Śląsk, Saksonię, Czechy,
@Dlkvv:

Powiedz mi jakie wsparcie dostali weterani USA z Wietnamu, a jakie weterani II WŚ, czy wojny w Afganistanie.


Masz rację. Było to ogromne wsparcie. USA na przykład tak bardzo wspierało swoich żołnierzy, że sam PREZYDENT USA wybaczał im zbrodnie wojenne xD A tak poza tym, to mają ciężko, odsetek samobójstw wśród weteranów USA jest na szczęście wysoki (jakbyś się zagłębił w temat), więc ci degeneraci sami wylogują się z tego
Davidozz - @Dlkvv: 
Powiedz mi jakie wsparcie dostali weterani USA z Wietnamu, a jaki...

źródło: Zrzut ekranu 2023-05-13 112525

Pobierz
Ogólnie polityka USA na Bliskim Wschodzie nadal jest nieudolna i od 20 lat nie potrafili zmienić swojego wizerunku imperium niosącego śmierć i zniszczenie. Nawet teraz, kiedy wszystkie kraje arabskie zjednoczyły się i odnawiają stosunki z Syrią wyrażając chęć na rozpoczęcie inwestycji i odbudowy tego kraju po wojnie - USA grozi sankcjami za wspieranie Asada xDDD Czyli Syria ma być #!$%@? dopóki Wujek Sam nie obali dyktatora? I ich jedyna aktywność tam ogranicza
@Dlkvv:

Podaj mi teraz dane odnoszące się do weteranów ZSRR. Ilu z nich popełniło samobójstwo? Ilu z tych samobójców zostało zauważonych, a ilu gdzieś na prowincji w Siewieropiździecku zapiło się na śmierć.


Nie wiem, mam w dupie rusków xD Co nie oznacza, że USA jest super przezroczyste i nie ukrywa zbrodni wojennych xD

@Little_Makak

Odezwał się smakowy symetrysta. xDDDDDDD


Co ma za zadanie ten "argument"? Podejmiesz jakiś rzeczowy temat, czy będziesz
jeszcze trochę te twoje stany dodrukują dolarów i jak to wszystko #!$%@?


@Sowa12345: podobne teksty powtarzane są jakoś od lat 60', a w międzyczasie USA przetrwały już przynajmniej dwa wielkie kryzysy i kilka znaczących proxy wars. "Stany upadają" jak Szwecja, UE itd.

Póki co jedyną rzeczą jaka upadła jest Związek Radziecki (i cały blok wschodni), który te Stany załatwiły na cacy na kilka sposobów ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Davidozz: I powiedz mi cumplu czym taki ananas różni się od Saszy z Władywostoku?

@Dlkvv Nie wyszło z USA to próbujemy z Niemcami? Ok zobaczymy.

Tych niemieckich było stosunkowo więcej, a sytuacja ekonomiczna Niemiec w pierwszych latach była fatalna.


Z tym że za weteranów Wermachtu w pierwszych latach po wojnie odpowiadały państwa okupacyjne (i nie było ich więcej jak weteranów w ZSRR). Kasa na ich utrzymanie płynęła szerokim strumieniem od utuczonego
@Little_Makak: I się dziwić Niemcom i Francuzom że traktują nas jak upośledzone dzieci i nam nie wierzą, nawet gdy mówimy prawdę.
Amerykanów od Arabów dzieli ocean i są w stanie być samodzielni energetycznie, Europejczycy z Arabami sąsiadują i kupują od nich ropę.
@Towarzysz_Moskvin Stary, specjalnie pominąłem USA, bo oni procentowo wystawili mniej żołnierzy niż ZSRR, a Niemcy po wojnie w dodatku były bardziej #!$%@? od Sowietów. Mimo to wywiązali się ze swoich zobowiązań wobec obywateli, mimo że w tamtych czasach byli po przeciwnej stronie.

Mówienie o ZSRR, że #!$%@? traktowali weteranów to tak, jakby powiedzieć, że Niemcy #!$%@? traktowali Żydów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poczytaj sobie o wysyłaniu weteranów do
@yahoomlody: Ciekawe czy jakis Baris Kurd, który mieszkał w Syrii i bił się z IS , czy jakiś inny Ali Ayyatulha w Afganistanie, który chciał wolności, bez talibów tak samo pisali o stanach kilka lat wstecz, jak ty dzisiaj xD, ale my się przecież nie mamy czego bać. Stany wcale nie mają, w manierze, odwracania sojuszy, porzucenia sojuszników i zmiany interesów. Możemy spać spokojnie do końca życia mordo, do końca xD