Wpis z mikrobloga

@Little_Makak:

No tak trochę się nabijam. Bo z głupkami się nie dyskutuje


Nie odpowiedziałeś rzeczowo na żadne z postawionych przeze mnie pytań i to mnie wyzywasz od głupków xD

co mnie obchodzą działania USA skoro utrzymują porządek?


Co masz na myśli przez porządek utrzymywany przez USA? Jesteś w stanie opisać własne brednie xD? Potrafisz zdefiniować słowa, których używasz we własnym zdaniu?
  • Odpowiedz
@Dlkvv:

Stary, specjalnie pominąłem USA, bo oni procentowo wystawili mniej żołnierzy niż ZSRR


Nie wyszło ci cumplu z narracją o weteranach w kontekście wojny w Wietnamie to sprawnie przeskoczyleś na 2WŚ i Niemców.

a Niemcy po wojnie w dodatku były bardziej #!$%@? od Sowietów.


A jakieś dane bo według wszystkich metryk jakie znam było odwrotnie. Żeby nie być gołosłownym ilość choćby ilość zabitych https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ofiary_II_wojny_%C5%9Bwiatowej

Poczytaj sobie o wysyłaniu weteranów do obozów
  • Odpowiedz
@Davidozz: Czekaj czekaj xDDDD czy ty mi zadałeś jakieś pytanie? gdzie? Czy tylko w swojej głowie już wygrałeś jakąś dyskusje. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Co masz na myśli przez porządek utrzymywany przez USA?

Mowa o bezpieczeństwie międzynarodowym, które zapewnia możliwości rozwoju.

Jesteś w stanie opisać własne brednie xD?

Tak, pytanie czy ty masz na tyle IQ by to zrozumieć.

Potrafisz zdefiniować słowa, których używasz we własnym zdaniu?

Po jaką cholerę mam definiować słowa xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@niochland: Absolutnie nic. Zwracam jedynie uwagę na pewne fakty które wielu ludziom umykają.

Osobiście wolał bym urodzić się w rozwiniętym Petersburgu jak w gettcie w Detroit, Marsylii czy w walijskim Newport. Świat nie jest tak czarno biały jak ci się wydaje cumplu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Little_Makak:

czy ty mi zadałeś jakieś pytanie? gdzie?


Zapytałem choćby i o to czy jesteś w stanie zadawać rzeczowe pytania (bez rzucania bluzgami w co drugim słowie). Jak właśnie udowodniłeś - nie jesteś w stanie.

Mowa o bezpieczeństwie międzynarodowym, które zapewnia możliwości rozwoju.


Masz na myśli to bezpieczeństwo i możliwości rozwoju wprowadzone w Libii, Syrii, Iraku i Afganistanie? Bo nadal ciężko jest zrozumieć o czym konkretnie mówisz. Może dojdziesz do szczegółów
  • Odpowiedz
  • 0
Straszne warunki w "sanatoriach" były wynikiem braku organizacji, zwyczajowego sowieckiego bajzlu i braku środków na opiekę nad półmilionową rzeszą kalek. Władze sowieckie chciały się pozbyć "samowarów" z ulic i zrobiły to w swoim stylu.


@Towarzysz_Moskvin W takim razie wielki głód na Ukrainie też był wynikiem braku organizacji, a nie celowym działaniem ZSRR, prawda towarzyszu? No bo kto mógł przewidzieć, że ludzie z okrojonymi racjami żywnościowymi będą umierać i zjadać siebie nawzajem?
To
  • Odpowiedz
Zapytałem choćby i o to czy jesteś w stanie zadawać rzeczowe pytania (bez rzucania bluzgami w co drugim słowie). Jak właśnie udowodniłeś - nie jesteś w stanie.

@Davidozz: Czy tobie już całkiem sufit całkiem spi3rdolił ci się na łeb? Zadałeś mi pytanie czy potrafię zadawać pytanie? XDDDDD i ty coś mówisz o zadawaniu pytań? To nie jest pytanie, tylko impertynencki przytyk. XDDDDDDDDDDDDD Między nami jest przepaść IQ jak pomiędzy człowiekiem a
  • Odpowiedz
  • 0
@WojciechM-ce To powiedz mi jaką mamy alternatywę dla sojuszu z USA? Na samodzielność jesteśmy zbyt słabi, Niemcy z Rosją by nas najchętniej przehandlowały między sobą, a dla Chin nie znaczymy absolutnie nic.

Zobacz, w obecnej sytuacji Chiny i Rosją grają na rozbicie UE, by osłabić wschodnią flankę NATO. W interesie USA jest możliwe osłabienie pozycji Rosji i Chin w Europie tak, aby potencjalny front w Europie mieć na linii Dniepru, a nie
  • Odpowiedz
@Dlkvv: Fajny slippery slope cumplu niestety niezbyt udany. Głód na Ukrainie był zaplanowanym ludobójstwem podobnie jak zbrodnia w Katyniu na co istnieją dokumenty to potwierdzające.

Sprawę z weteranami można by porównać do sytuacji radzieckich jeńców z wojny w 1920. Wielu zmarło w strasznych warunkach jakie były w polskich obozach jenieckich ale nie było to działanie celowe. Polacy nie mieli zwyczajnie środków na zapewnienie czegoś lepszego. Co zabawne fakt ten, podobnie jak
  • Odpowiedz
  • 1
@Towarzysz_Moskvin A ZSRR niby nie miał środków na ich wyżywienie? Mieli kasę na programy kosmiczne, największą armię, wspieranie komunizmu w prawie każdym kraju na świecie ale na ogarnięcie jedzenia weteranom już nie. Po prostu nie chcieli wydawać na nich pieniędzy, a że te ruskie ścierwa nie mają szacunku nawet do swoich to prościej było ich zagłodzić.

Stary, szerzysz rosyjską propagandę. Bronisz śmieci, którzy wymordowali całą inteligencję przedwojenną, by łatwiej było im zarządzać
  • Odpowiedz
@Dlkvv:

A ZSRR niby nie miał środków na ich wyżywienie? Mieli kasę na programy kosmiczne, największą armię, wspieranie komunizmu w prawie każdym kraju na świecie ale na ogarnięcie jedzenia weteranom już nie.


Zdarzenia które opisałeś miały miejsce w latach 45 - 48 i w tym czasie ZSRR nie miało ani programu kosmicznego ani nie wspierały komunizmu na całym świecie bo kraj był w ruinie. Sytuacja weteranów zdecydowanie się poprawiła wraz z
  • Odpowiedz