Wpis z mikrobloga

Cześć. Szukam jakiegoś fajnego modelu kół do Triban RC500. Trafiłem na feralny rocznik rowerów, gdzie fabryczne koła są lekko za duże i mega ciężko zakłada się opony. Ostatnio zeszło mi 5h, złamałem łyżkę i poszła jedna dętka.

Jakie modele możecie mi polecić? Myślę, że na następny sezon zmienię rower, więc myślę, że takie lepsze na przyszłość.
#triban #rower #gravel #szosa #tribanwykopclub #rowery
  • 13
@sargento: używałem z czarnym amelinium i nie rysuwały, bo płaska gładka powierzchia łyżki nie ma do tego dostatecznej siły nacisku. chyba, że rantem zaczniesz gdzieś drzeć po feldze, choć brzegi łyżki też są pozaokrąglane. Kwestia umiejętnego użycia
@myron_bolitar davelo mial jakiś czas temu jakieś koła na novatecach za 800 zł. Ja też szukałem do niego jakichś używek, ale problem jest taki, że znacznie większy wybór jest przy sztywnej osi.
To co mogę polecić jako doraźny sposób to wymiana tej oryginalnej opaski na taśmę tubeless. Wydasz 25 ziko a sporo to pomaga.
Po wymianie taśmy zakładałem Opony Schwalbe g one 35mm po 5 minut sztuka. Więcej problemów wyszło mi z
@myron_bolitar: Nie słuchaj tych rad, nawet jak są dobre :D dobrze czujesz, "olej te koła Miras" - nawet jakbyś miał się w końcu nauczyć zakładać na nie gumy, to i tak byś żył w stresie do końca życia roweru :Do

Mam złożone do rc120 kółka na DT swissach R500db i jest o wiele lepiej (wciąż nie jest to jakieś mega łatwe, ale ja też nie jestem jaki mega manualnie zdolny).
Ale