Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak kupować rzeczy w internecie anonimowo?
Tak bez żadnego powiązania itp itd.
Sa jakies gotowe poradniki w necie? nie wiem.
Raczej mi zalezy na portalach typu allegro / aliexpress

#sklep #internet #informatyka #komputer #anonimowosc #tor



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak kupować rzeczy w internecie anonimowo? 
T...

źródło: R

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ciężko o anonimowość, gdyż zawsze jest druga strona. Najlepiej, gdy nie musimy podawać swojego adresu (tylko adres paczkomatu) i możemy płacić kryptowalutą skupioną na prywatności (Monero, XMR). Natomiast jako systemu operacyjnego używać Tails. Zakupy pewnie musiałyby odbywać się za pośrednictwem sieci TOR. Nie używać przy tym przeglądarki na pełnym ekranie i nie ustawiać jej na język polski. Jeśli już musisz korzystać z internetu u siebie w domu, to
  • Odpowiedz
unikanie pełnego ekranu


@temokkor: zapewne rozdzielczość ekranu wtedy pokazuję inną a nie rozdzielczość monitora. Co do kabla nie jestem pewien ale możliwe że chodzi o ominięcie routera i adres mac routera. Można wtedy iść w zaparte że ktoś kabel podłączył z twojej sieci.(?)
  • Odpowiedz
Jeśli już musisz korzystać z internetu u siebie w domu, to chociaż przez Ethernet, a nie WiFi.


@Korda: przecież to nie ma znaczenia jak masz dobrze zabezpieczoną sieć wifi
  • Odpowiedz
co daje unikanie pełnego ekranu, oraz korzystanie z kabla zamiast z wifi?

@temokkor: korzystanie z pełnego ekranu zdradza rozdzielczość twojego ekranu. Z kolei połączenie ethernetowe jest trudniejsze do przechwycenia (sam Snowden nigdy nie korzysta z Wi-Fi).
Na allegro można co najwyżej kupować bez zakładania konta i skorzystać z opcji paczkomatów. Ewentualnie jeszcze zapłacić poprzez przelew pocztowy z użyciem fałszywych danych).
  • Odpowiedz
@0dcinek: @Korda @SupreminTHC wiele lat robiłem w ISP. Od Tp.sa , orange..it...oraz lokalnych ISP. Od dsl, HFC, Gpon itd... Nie macie ZIELONEGO pojęcia w jaki sposób jesteście identyfikowani w sieci. Nie ma czegoś takiego jak anonimowość w necie, tym bardziej po tor, vpn itd... Zarówno portale jak i operatarzy przewidują takie działania i w przypadku wykrycia niechcianej aktywności taki naiwny mirek przed monitorkiem może wpaść w określoną regułę.
  • Odpowiedz
Nie macie ZIELONEGO pojęcia w jaki sposób jesteście identyfikowani w sieci


@wojciet: zielone pojęcie to może mam, wystarczy zhakować wifi kogoś w dużym bloku, najlepiej w innym mieście, adres karty sieciowej tymczasowy, nie dać się złapać na kamerach na ulicy z laptopem albo nawet bez laptopa. Ale mi wielki problem heh
  • Odpowiedz