Wpis z mikrobloga

Jestem zameldowany w innym miejscu niż mieszkam i chce zrobić pozwolenie właśnie tam żeby nie mieć problemu z dostaniem jej od policji. Dostane ją ale czy będę mógł przenieść ją do miejsca zamieszkania? Chodzi mi o przeniesienie sejfu z bronia aby mieć go tam gdzie mieszkam
#pozwolenienabron #bron #bronpalna
  • 10
@minor983: No jak bedziesz miec pozwolenie to w zaleznosci od jego rodzaju bedziesz miec okreslone reguly przenoszenia tej broni, tak samo jakbys jechal z nia na strzelnice.
@Dzieciok: warto bo moze pytac sasiadow a przez lata troche sie robilo a jeden jest w ogole #!$%@?. dlatego moim zdaniem warto. mialem tez mala sprzeczke z tutejsza policja za picie :D
@minor983: Organem wydającym pozwolenie jest WPA komendy wojewódzkiej policji właściwej ze względu na miejsce stałego pobytu (nie mylić z miejscem zameldowania, pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania). W przypadku zmiany miejsca stałego pobytu należy powiadomić WPA KWP właściwej dla nowego adresu w ciągu 14 dni.

Jeżeli jesteś zameldowany tam gdzie chcesz robić pozwolenie to nie powinno być problemu z udowodnieniem, że jest to
@minor983: Niepotrzebnie kombinujesz. Do pozwolenia podajesz tzw. miejsce stałego pobytu, które nie ma żadnego związku z adresem zameldowania. Od tego gdzie jest to miejsce zależy to gdzie składasz wniosek.
Nie ma to też żadnego związku z tym, gdzie masz szafę. Nikogo nie obchodzi też ile ich masz. Możesz mieć i 10 w różnych miejscach, w tym żadnej w miejscu stałego pobytu.
@draen @piernikwkropki @HIMARS: @Dzieciok Dzieki wszystkim za odpowiedz. Czyli malej wymiany zdan z policja(bylem w kajdankach sekunde ale to bardziej, ze i oni chcieli pokazac, że zadza oraz sasiadow (ktorzy byc moze nawet nic nie powiedza) mam robic tam gdzie mieszkam.

@Dzieciok Nie jestem karany

Dlaczego tez to nie jest na początku ale na koncu jak juz wydasz pienionszki?
@minor983: zgodnie z prawem (w sumie to powinienes wiedzieć już, ale jeśli nie wiesz to raczej nie naucz przepisów):
* pozwolenie robisz w miejscu faktycznego zamieszkania
* broń możesz trzymać gdzie chcesz (nawet 600km od miejsca zamieszkania i nie musisz nikogo o tym informować - oczywiście pod warunkiem, że są przechowywane w sejfie klasy S1 bez dostępu osób nieupoważnionych).