Wpis z mikrobloga

wypadł mi w piątek pogrzeb dziadka, a szef pewnie nie uwierzy, bo ostatnio wyraziłam swoje zdanie na temat niektórych rzeczy, które mi się w firmie nie podobają i ma mnie na celowniku, teraz pewnie pomyśli, że kręcę, żeby nie przychodzić do pracy, co mam zrobić? #!$%@?ć uż, jakieś l4?

#pytanie #pracbaza #pogrzeb
  • 19
@Zoyav:
W myśl § 15 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. z 2014 r., poz. 1632) pracodawca jest obowiązany zwolnić od pracy pracownika na czas obejmujący:

1) 2 dni - w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego
Dopytaj w kadrach jeszcze czy wymagają ksero aktu zgonu, bo nie jestem pewien czy jest to wymagane.


@RoshoffaLandrynka: U mnie mieli wywalone. Ale siorka u siebie musiala doniesc.
I raczej nie ksero tylko akt zgonu (ewentualnie odpis) Ksero to se w kadrach sami zrobia (oryginalu Ci nie zabiora) ale oficjalnie to nie mozesz kserowki przyniesc.
I raczej nie ksero tylko akt zgonu (ewentualnie odpis) Ksero to se w kadrach sami zrobia (oryginalu Ci nie zabiora) ale oficjalnie to nie mozesz kserowki przyniesc.


@gorzki99: wszystko zależy od zakładu, jak nieduża firma, znają cię i wiedzą, że nie lecisz w #!$%@? to wystarczy ksero, albo nawet tego nie trzeba. No ale trzeba zapytać w kadrach.
via Android
  • 0
@liczy_no_ze_niby_nie @strikingsurface @czainek . @toodrunktofuck @RoshoffaLandrynka @gorzki99 @vateras131 @BackInBlack @qmato ogólnie bardzo nieprzyjemna rozmowa była, jak powiedziałam, że przyniosę akt zgonu, to się oburzył i powiedział #!$%@? "nie chcę takich rzeczy widzieć, poza tym raczej byś nie leciała w #!$%@? w takiej sprawie, więc ci wierzę" i wpisał mi to wolne

czyli pewnie myśli, że udaję, sama już nie wiem czy mu to przynosić czy nie

żałuję, że w ogóle o tym
via Android
  • 1
@qmato a jak już odpowiedzą, to tam gdzie jest płaca minimalna (szukam tylko prac biurowych) i raczej bym mocno odczuła taki zjazd w dół z wypłatą
via Android
  • 0
@strikingsurface to nie umowa o pracę, ale każdą nieobecność każą uzasadniać, więc jak cię nie ma, to musisz powiedzieć, czy to uż, l4 czy sprawa w sądzie

chodzi o to, że wyszłam na kłamcę i krętacza
chodzi o to, że wyszłam na kłamcę i krętacza


@Zoyav: Jak wyslas na klame skoro udowadniasz dlaczego Cie nie ma? Sama napisalas ze nalezy udowodnic nieobecnosc wiec chcialas udowodnic. Zgodnie z zaleceniami/regulaminem whateva.

Koles wyszedl na buca i wsiora (nie obrazajac niektorych mieszkancow wsi).

Szukaj roboty az znajdziesz i pal wrotki z tamtad.