Wpis z mikrobloga

#energetyki #odchudzanie #dietetyka
Pije około 4 monasterów dziennie, bezcukrowe ( raz na kilka tygodni trafi się jeden normalny).Tak się stołuje już jakies 5 lat

Czytałem już o nadmiarze witamin z grupy B ( 4 puszki to nawet do 2000% dziennego zapotrzebowania)

Zastanawiam się jednak, czy nadmiar słodzików, pomimo braku kalorii może spowalniać metabolizm i „blokować” odchudzanie.

Teoretycznie wiem, ze przy deficycie powinienem tracić kilogramy, ale czy może mieć to jakiś negatywny wpływ?
  • 16
@Hehave91 właśnie dla tego zbieram się do odstawienia, lvl 30 a taki tryb życia prowadzę od 5/6 lat na śniadanie monster 0 i 2 pety czerwone :D
Przynajmniej alkoholu praktycznie w ogóle nie pije, ale jak już pije raz na dwa miesiące to mój ulubiony drink to potrójna wódka z energetykiem

Planuje od przyszłego tygodnia odstawić to pyszne gowno i zrobić detoks sokami
@mchmjszk: Nie może i nie zastanawiaj się nad takimi pierdołami. Składy energetyków są dobrze przebadane i nie słuchaj szurów, którzy pierdzielą, że jest to owoc zakazany. Picie 4 energetyków dziennie to już bardziej kwestia nadmiernego spożycia kofeiny, ale to inna bajka.
@mchmjszk: Jakieś pitu pitu z tym blokowaniem odchudzania przez słodziki. Całą moją redukcję jechałem na słodzikach - sosy zero kcal, energetyki zero, erytrytol i jakoś zgubiłem 30 kg w pół roku bez żadnych problemów.
Co do samych monsterów, ograniczyłbym na twoim miejscu ich ilość z uwagi na ilość kofeiny w nich zawartej. Jeden monster to 180 mg kofeiny. Zalecana maksymalna dzienna dawka to 400 mg. Ja żongluję sobie kofeiną przez picie
Co nie znaczy, że kofeina jako substancja nadal nie działa w organizmie w ten sam sposób. Wzrasta Ci tolerancja na kofeinę, ale nie na substancję. Nie czujesz już pobudzenia etc, ale kofeina w Twoim organizmie nadal robi to, co ma robić. Nie polecam spożywać więcej niż 400-500mg, zwłaszcza na 5-6h przed snem. Zaburzenia regeneracji są, nawet jeśli ich nie czujesz, a upośledzona regeneracja = jakiś tam wpływ na proces redukcji.
@dietetikko właśnie słuchałem ostatnio podcastu na ten temat, spada tez znacznie proces wytwarzania testosteronu
Z zasypianiem nie mam jakiegoś mega problemu, potrafię zaraz po wypiciu zasnąć, problemem jest jakość tego snu
@scorp02 kiedyś na diecie ducana xD mega wspomaganiem się cola 0 i tez były spadki, bardziej chodziło mi o ilość tych słodzików, poza energolamk wpada tez cola 0 i inne napije tego tupu, sosy zero nooo wszystko co jest dostępne w takiej opcji zawsze wybieram zero, zastanawiałem sie, czy taka ilość słodzików nie działa negatywnie

Wiem, z własnego doświadczenia, ze ograniczenie/ odstawieniu aspartamu pozytywnie wpływało na moje samopoczucie
Wszystkie słodziki są w pełni bezpieczne i dużo lepsze niż cukier. Jeśli spożywałbyś ich w ilościach hurtowych, mogłyby pojawić się problemy. Przy normalnym spożywaniu ich w żywności nie ma żadnego z tym problemu i nie ma co sobie zaprzątać głowy takimi pierdołami. Nigdy nie rozumiem, dlaczego ludzie tworza sobie problemy z niczego :D
@mchmjszk: A próbowałeś robić nie "szacowany na oko" a ważony dokładnie wagą bilans energetyczny? Czyli ile kalorii dziennie zjadasz i ile mniej-więcej spalasz? To ci zapewne wyjdzie "dlaczego nie zrzucasz." (Zrzuciłem niemal 20kg w trzy miesiące jedząc po 1600kcal dziennie). Przy czym moim zdaniem wskazany np. basen - dopiero 45-60 minut pływania raz w tygodniu spowodowało u mnie "zaskoczenie" spalania.
@bialy100k szczerze mowiac to zapotrzebowanie z fitatu , spalanie z garmina( połączone aplikacje)
Od kilku tygodniu mam przerwę od siłowni ale od poniedziałku do piątku robię po około 18k kroków .
Sporadycznie wpada rower

Trzymam się na dziennym deficycie od 500 do 1200kalorii, może trochę mało
@mchmjszk: Na ile precyzyjnie ważysz produkty - SZCZEGÓLNIE olej do smażenia, sałatek? Dopiero jak zacząłem ważyć je bardzo szczegółowo (a nie przyjmować "na oko": a to będzie z 6 g), to ogarnąłem, że to jest masa kalorii. 10 g oleju (wizualnie-niedużo) to tak jak 400 g szparagów.
@mchmjszk Deficyt 1200 to już dużo, nie zwiększaj go dodatkowo. Z doświadczenia wiem, że Garmin zawyża spalone kalorie w ciągu dnia. Policz najlepiej swoje BMR, następnie do tego co ci wyjdzie dodawaj swoje kroki zrobione przez cały dzień (30-35 kcal na 1000 kroków) + kalorie z kardio jeśli robisz i wyjdzie ci twoje dzienne zapotrzebowanie.