Wpis z mikrobloga

Witam, sprawa wyglada tak. Mój ojciec ostatnio przegląda Internety i trafił na reklamę jakiegoś scamu o inwestycji w bitcoina. Podał adres e-mail i numer telefonu. Na szczęście zanim zainwestował to przesłał link do mnie. Od razu naprostowałem ojca ze to oszustwo, złodziejstwo i ma nic nie inwestować. Tak tez zrobił jednak zadzwoniła do niego pani ze wschodnim akcentem. Ojciec od razu ze to oszustwo itp jednak pani zarzekała się ze nie i ze to legalne, dzwoniła ze Szwajcarii (ta Szwajcarii obok Kijowa). Koniec końców ojciec złotówki nie wpłacił. Od tego momentu Ukraińcy wydzwaniają do niego codziennie. Dzisiaj ojciec zadzwonił przerażony bo jakiś kacap zaczął grozić mu ze będzie płacił za utrzymanie konta. Czy to w ogóle możliwe jak on nigdzie się nie rejestrował tylko podał dane na tej ich stronie? Podał numer telefonu i adres e-mail czy nic mu z tego powodu nie grozi? Czy te kacapy w końcu odpuszczą bo dzwonią już tak z miesiąc ale dzisiaj było tak ostro. #niebezpiecznik #scam #oszustwo #bitcoin
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@marek321: czyli żadnego rachunku nie wystawia za jakieś utrzymanie konta? W sumie na jakie dane? Na adres e-mail fakturę wyślą i co tam wstawia imię i numer telefonu
  • Odpowiedz
  • 0
@CoolerHusky: już groził i mówił ze sprawę zgłasza na policję. Najpierw prosił o usunięcie numeru z bazy ale myślisz ze zadziałało? Później już była policja ale dalej to samo. Rozłączył się kacap i na następny dzień kolejny zadzwonił
  • Odpowiedz
@RomanPL niech odbiera jak pozna ze to oni to blok numeru i tyle, po czasie się odczepia. Niech mu powie ze od dziś zaczyna go naliczać za każdy telefon i go znajdzie i zgłosił do wydziału cyfrowego policji jego numer tel jak i maile.
  • Odpowiedz
  • 0
@marek321: @CoolerHusky dziękuję wam za pomoc. To co się dzieje to nadaje się do tego odcinka z YouTube poszukiwacz okazji czy jakoś tak gdzie gość nagłaśnia takie sprawy. Może będę miał szczęście ze zadzwonią przy mnie kacapy to chętnie sobie z nimi pogadam
  • Odpowiedz
@RomanPL: Ty im nie możesz nic zrobić, oni Tobie nie mogą nic zrobić i możecie się wyzywać przez telefon :D
A tak na serio to pewnie to jest oszustwo, gdzie chcą żeby wysłać im kasę/krypto i tyle ich będziesz widział.
  • Odpowiedz
@RomanPL: Niestety teraz to została tylko zmiana numeru przez ojca. Te ruskie śmiecie mają zachwycająco dobrze opanowane scenariusze na szantaż, chciwość i zaprzeczenie. Nie przestaną dzwonić, aż się ktoś nie złamie, bo to nic ich nie kosztuje. Ciotkę tak już pół roku atakują, ale ta twardo nie chce zmienić numeru, ani czasowo zablokować zagranicznych numerów (co możesz wstępnie ojcu polecić programem Odebrać telefon?)
  • Odpowiedz
@RomanPL: To jest scam. Twoj tata nie ma się czego obawiać. Dobrze, że nie dał się w to wciągnąć, nic mu nie grozi, bo to oszuści, którzy szukają naiwniaków i taki mają schemat działania. Do mojej matki też wydzwaniali niedawno, mają chyba ze 100 tys numerów, są nachalni i straszą ludzi, pewnie nawet to ci sami. Najlepsze są ich typowo polskie nazwiska, a słychać ukraiński akcent xd. Kazali jej instalować na
  • Odpowiedz