Wpis z mikrobloga

@chwilowypaczelok: ale tu jest "SBM Stokłosy", niewiele ma to wspólnego z "Zgn ochota". Tak czy siak niech idzie osobiście to jak ma czyste konto to możliwe, ze wyprosi pouczenie.
Za niestosowanie się do znaków B-1 i B-2 można otrzymać mandat karny w wysokości do 500 złotych i 5 punktów karnych.
@chwilowypaczelok: tak ciężko w google znaleźć?

Inaczej w przepisach traktowany jest znak B-1 – zakaz ruchu. Nie został on wymieniony w taryfikatorze, w tym przypadku stosuje się ogólne przepisy kodeksu wykroczeń. Złamanie tego zakazu jest wykroczeniem z artykułu 92 §1 kodeksu wykroczeń : „Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo
@chwilowypaczelok: jeżeli stał na zwykłym miejscu parkingowym, gdzie potrzeba mieć specjalny identyfikator to 500, a jeżeli to było przekroczenie tego znaku i np. zastawienie drogi przeciwpożarowej to juz może być o wiele drożej.
Mój sąsiad nie miał identyfikatora Zgn, a stał na miejscu wymagającym. Dostał wezwanie, poszedł osobiście do SM i dostał pouczenie. Tylko lepiej iść osobiście niż zwlekać.
żeli stał na zwykłym miejscu parkingowym, gdzie potrzeba mieć specjalny identyfikator to 500, a jeżeli to było przekroczenie tego znaku i np. zastawienie drogi przeciwpożarowej to juz może być o wiele drożej.

Mój sąsiad nie miał identyfikatora Zgn, a stał na miejscu wymagającym. D


@czachon: dzieki!
@chwilowypaczelok: za zakaz ruchu jest grzywna do 5k zł. Ostatnio miałem przyjemność zostać o tym poinformowany przez straż miejska. W końcu mi odpuścili, ale stresu się najadłem sporo ( ͡° ͜ʖ ͡°)