Wpis z mikrobloga

@Mortimer_Gothic
W Polsce według mnie posiadanie takiego króla byłoby całkiem ciekawym rozwiązaniem. Mógłby to być taki głos rozsądku, bo przecież np. monarchowie brytyjscy spotykają się regularnie z premierami. Taki król swoim autorytetem mógłby temperować w rozmowie w 4 oczy pomysły polityków. Dodatkowy plus to to, że król nie musi się przejmować co ludzie powiedzą i nie podlega presji bieżących nastrojów wyborców.
@SoplicaTadeusz: Tylko, że monarchia w GB ma setki lat tradycji, u nas tej tradycji nie ma, zaborcy rozkradli insygnia koronacyjne, królów Polski, rodziny królewskiej brak. Tak czy inaczej, na pewno wolałbym być reprezentowanym przez monarchę, niż przez Dude czy innego Bronka, wybranego przez idiotów.
@galicjanin: przestanie jak gej odziedziczy i wszelkie stosunki miedzynarodowe z krajami typu Indie trafi szlag

@Narcyz_ ale przeciez Duda nie jest krolem tylko prezydentem, co nie jest funkcja czysto ceremonialna. Krol by byl oprocz Dudy.

nawet z tą przesadną kulturą i wykwintnością


@Narcyz_: mi sie wlasnie to podoba, chociaz pod tym wzgledem wolalbym sie urodzic w czasach wiktorianskich, podobaly mi sie tamte stroje i klimaty. Chociaz my jak myslimy o
@Mortimer_Gothic byli już monarchowie geje, wtedy znajdzie mu się jakąś mało temperanentną małżonkę i będzie git jak kiedyś. W czasach wiktoriańskich 99 % narodu to byłoby ciemne chłopstwo albo robole żyjące w czynszowych zasyfionych kamienicach.
@galicjanin: nie zwraca się. Oni liczą przychody typu że turyści kupują kubek z królową. Jakby nie było króla to turyści w Londynie nic by nie kupowali? Oczywiście że zostawialiby praktycznie tyle samo kasy na te pamiątki tylko wtedy kupiliby kubek z Big Benem albo czymś innym.
@Godir17: no jednak najlepsza wladza to taka z tradycja i poparta religia. Kiedys przeciez cywilizacja sie rozwijala tylko dlatego ze ludzie wierzyli w Boga i bali sie mu sprzeciwic, bo inaczej by byl chaos i anarchia. Pamietajmy ze wtedy wiekszosc ludzi byla niewyedukowana na tyle zeby sie sami portafili zorganizowac, a za to mieli kosy i widly wiec w odpowiedniej ilosci by kazda wladze obalili