Wpis z mikrobloga

Czy wszyscy operatorzy komórkowi w PL doliczają po jakimś czasie dodatkowe opłaty za korzystanie z roamingu?

Gdy pracowałem w Danii to kupiłem ichniejszą kartę, a potem wróciłem do Polski i korzystałem z niej nadal, bo mimo, że poza Danią ich pakiet był ograniczony do 30% tego co na terenie Danii, to jednak wychodził mi taniej niż ówczesny pakiet w PLAY (xd) i mogłem korzystać po takich samych cenach tyle czasu ile chciałem. Niestety kartę gdzieś zgubiłem a nie wysyłają duplikatów za granicę, a szkoda bo bym dalej korzystał.

Teraz mam tylko mój stary numer w PLAY i wyjechałem do innego kraju. Po jakimś czasie dostałem SMS o tym, że za 2 tyg. zaczną mi doliczać ponad 10zł/gb w roamingu ponieważ korzystam z numeru więcej za granicą niż w PL.

Wiem, że podstawą tego są regulacje UE, ale jak widać po tym duńskim operatorze to nakładanie dodatkowych opłat nie jest obligatoryjne. Ale polscy operatorzy komórkowi są chyba tak chciwi na każdą złotówkę, że wolą żebym przeszedł do zagranicznego operatora, bo pakiet GB w roamingu i tak jest droższy niż zwykły, a po dodatkowych opłatach wychodzi ok 25zł/gb i wygląda na to, że znowu taniej będzie mi kupić numer u lokalnego operatora.

#roaming #telefony #emigracja #play #zalesie
  • 11
  • Odpowiedz
Wiem, że podstawą tego są regulacje UE, ale jak widać po tym duńskim operatorze to nakładanie dodatkowych opłat nie jest obligatoryjne.


@KAPITAN_P0LSKA: Nie jest, ale nie korzystałem z operatora, który nie miałby jakiejś "polityki dozwolonego użytku". A miałem karty SIM z Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Tylko jedni operatorzy są bardziej wyrozumiali, a inni mniej.
  • Odpowiedz
Nie jest, ale nie korzystałem z operatora, który nie miałby jakiejś "polityki dozwolonego użytku". A miałem karty SIM z Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Tylko jedni operatorzy są bardziej wyrozumiali, a inni mniej.


@ShortyLookMean: ja miałem duńską kartę Lebara, tylko potem ludzie się dziwili czemu zagraniczny numer do nich dzwoni, ale poza tym korzystałem w Polsce ile chciałem, zasięg też był ok

Każdy grosz się liczy.


@Tytanowy_Lucjan: outstanding move z ich
  • Odpowiedz
  • 1
outstanding move z ich strony, bo teraz będę płacił zagranicznemu operatorowi zamiast im


@KAPITAN_P0LSKA: Taki zapis chroni operatorów przed tym, by użytkownicy telefonów nie zaczęli korzystać w całej Europie z usług tańszych, zagranicznych operatorów (np. operatorów polskich w dość drogich pod tym względem Czechach) oraz by nie narażać żadnego operatora na dłuższy okres, w którym będą musieli płacić innym operatorom i pośrednikom za korzystanie z usług przez użytkownika w roamingu, a
  • Odpowiedz
Więc to, że zaczniesz w Polsce korzystać z usług polskiego operatora to dla duńskiej sieci wręcz przysługa


@mp107: ale było właśnie odwrotnie - to duński nie miał problemów z tym, że korzystałem długo z roamingu będąc w Polsce, natomiast teraz jestem w Niemczech i mam numer w PLAY, który już tak fajnej polityki nie ma
  • Odpowiedz
I nic nie doliczają, bo na miejscu kupuję inne karty, a ta polska głównie służy do odbierania rozmów.


@ShortyLookMean: no właśnie dlatego nic nie doliczają, bo nie korzystasz z żadnej usługi wychodzącej. Jak zaczniesz korzystać i obliczą, że proporcjonalnie więcej korzystałeś za granicą niż w PL, to dostaniesz SMS, że za 2 tyg. zaczną doliczać. Ja na przykład dzwonię tylko przez Whatsapp, ale raz zadzwoniłem normalnie i na drugi dzień przyszedł
  • Odpowiedz
to duński nie miał problemów z tym, że korzystałem długo z roamingu będąc w Polsce, natomiast teraz jestem w Niemczech i mam numer w PLAY, który już tak fajnej polityki nie ma


@KAPITAN_P0LSKA: Bo Play to polski operator, który oferuje niższe ceny niż konkurencja na rynku niemieckim. W konsekwencji bilans zysków (z tego, że korzystasz z usług polskiego operatora) i strat (opłat dla operatora niemieckiego, z którym jesteś połączony i ewentualnie
  • Odpowiedz