Wpis z mikrobloga

@mk321: Powiem tak: albo oddzielny biurkowy mikrofon albo ModMic. Mało jest słuchawek które mają wbudowany mikrofon gdzie słuchawki zarówno jak i mikrofon są dobrej jakości. Dobry biurkowy mikrofon USB który będzie miał wystarczająco dobrą jakość dźwięku do CS'a nie kosztuje jakoś dużo, a dzięki takiemu zwiększy ci się wybór słuchawek bo nie będziesz musiał szukać czegoś z mikrofonem. Do tego wbrew temu co mówią wszelcy eksperci, dobre słuchawki do gier
  • Odpowiedz
  • 0
@cherrz: nie mówię, że w tych SPC jest jakaś tragedia. Słyszałem gorsze mikrofony. Ale na pewno jest gorszy od Zalmana.

Z drugiej strony też słyszałem, że w tanich mikrofonach (np. Zalman) jakość nie jest równomierna. Tzn. może trafić się egzemplarz lepszy lub gorszy. Może ty miałeś gorszy, a mi się trafił lepszy.

Tak czy owak, szukam czegoś z lepszym mikrofonem.
  • Odpowiedz
@mk321: Ale wiesz że nie musisz mieć mikrofonu tuż przy ustach aby było cię wyraźnie słychać na głosowym, i taki Mozos czy Novox na boku biurka będzie równie dobrze zbierał twój głos, i będziesz mógł kupić jakieś lepsze słuchawki bo będziesz miał znacznie większy wybór biorąc oddzielnie mikrofon na biurko i słuchawki?

Serio, warto wyjść poza te ramy myślenia że jak wszyscy e-sportowcy promują jakieś słuchaweczki z mikrofonem to to
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: @MePix: z takim mikrofonem stojącym na biurku jest problem podczas gier czy spotkań. Słychać stukanie na klawiaturze (z klawiaturą mechaniczną to już w ogóle).

Zalman tak dobrze zbiera, że normalnie trzymam go położonego na biurku. Ale jak gram, to muszę go przypinać do kabla słuchawek, żeby nie było słychać klawiatury.

Jakbym postawił na biurku nawet Blue Yeti, to
  • Odpowiedz
Słychać stukanie na klawiaturze


@mk321: Nie słychać, te mikrofony mają "wlot" tylko z jednej strony i mówiąc obok nie łapią dźwięku
  • Odpowiedz
  • 0
@MePix: no ale gdzie go mam postawić na biurku? Za klawiaturą? To będzie wlot z tej samej strony co ja i klawiatura. Przed klawiaturą nie mogę, no bo muszę mieć dojście do klawiatury. Z boku raczej też nie, bo nie będzie dobrze zbierać.

Dlatego albo musi być przy słuchawkach (lub przypięty do kabla) albo na ramieniu (pomiędzy klawiaturą a twarzą - wtedy to że zbiera z jednego kierunku spełni swoją
  • Odpowiedz
@mk321: Nie rozumiesz, mam klawiaturę mechaniczną, mikrofon mam za monitorem i nad nim jak gadam.
Klikanie słychać dość mocno, ale mikrofon ich nie rejestruje, nie słychać klikania.

Gdzieś miałem film z tego, znajdę to Ci wrzucę
  • Odpowiedz
@mk321: Pełne hasło to Antlion ModMic. Antlion to fima, a ModMic to produkt. Wyszukasz na YT to będziesz miał masę filmów na temat tych mikrofonów, choć tanie nie są. Jeszcze jedno hasło podpowiedź to mikrofony krawatowe, czyli takie które przypinasz pod kołnierz i zbierają dźwięk prosto spod głowy, jak np. Mozos LavMic1.

I jeszcze jedna sprawa: mikrofony na gniazdo Jack zazwyczaj brzmią znacznie lepiej jeżeli wepniesz je do karty dźwiękowej
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: @MePix: czytam o tych mikrofonach (np. Novox) no i ludzie mają problemy, że im zbiera dźwięki klawiatury:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3328125.html

Musiałbym go powiesić na ramieniu. Nie wiem jak może stać obok klawiatury i nie zbierać dźwięku klawiatury, a mój głos (który będzie dalej) miałby zbierać.

Nie wiem, jakoś trudno mi zmienić myślenie. @MePix jak znajdziesz ten film, to będę wdzięczny.
  • Odpowiedz