Wpis z mikrobloga

  • 1
@legggy: mix grx 600/810, katalogowo dałem 7.5k ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Big_Fomo Póki co jestem bardzo zadowolony. Głównie zwracałem uwagę na dostępność niestety. Miałem upatrzonych kilka modeli, między innymi Eskera 6.0 a że był akurat dostępny w kilku rozmiarach i mogłem się przymierzyć to padło na niego. Ja się czaiłem od roku żeby kupić więc zdążyłem dużo filmików obejrzeć o różnych modelach i generalnie polecałbym to samo
  • 0
@legggy: dzięki bardzo! Filmiki niby podglądałem ale i tak po drugiej jeździe mi siadło kolano i dopiero teraz trochę rozjezdzilem przez co udało się trochę większe kilometry zrobić. Ale czego się spodziewać jak człowiek się pół życia nie ruszał a od 3 lat przed biurkiem pracuje.
@olsenowy to też jest wspomniane na tych filmikach, że niby kolano powinno być nad przodem stopy, nie za bardzo z przodu, nie za bardzo z tyłu, plus nie za nisko siodełko, niby detale, ale jak się kilometry kumulują, to takie detale wychodzą później :)
między innymi Eskera 6.0 a że był akurat dostępny w kilku rozmiarach i mogłem się przymierzyć to padło na niego.


@olsenowy: ale pomoglo faktycznie te przymiezanie? bo wydaje mi sie ze jak nie masz okazji dluzej jechac to nie zauwazysz ze cos jest nie tak przy przymiarce...Niestety pewnie bede kupowac bez przymiarki, ze wzgledu na logistyke
@Big_Fomo: bo to bardziej chodzi o rozmiar ramy. Jak masz dobrze dobrany rozmiar ramy to reszta ustawień jest bezproblemowa i wyjdzie po kilku jazdach.
  • 1
@legggy: aktualnie już jest dużo lepiej po regulacji siodełka ale jeszcze się przyjrzę czy mógłbym coś poprawić.

@PanJarzyn naklejki odklejone!

@Big_Fomo @czet u mnie problem w Krossie był taki że rozmiar mi wypadał między S a M - bardziej ze wskazaniem na M. Jednak w sklepie po przymiarce obu, S wydała się bardziej dopasowana. Moim zdaniem warto poszukać gdzieś gdzie są dostępne i się przymierzyć albo spróbować znaleźć kogoś kto ma
@olsenowy: jeszcze ostatnie pytanie...wyczytalem na stronie jakiegos sklepu ze jak juz, to lepiej kupic wiekszy rozmiar, bo wtedy pozycja jest bardziej "na prosto", a jak bedzie za maly to taki bardziej sportowy sie robi, zgodzisz sie z tym?
  • 0
@Big_Fomo: ciężko mi się do tego odnieść, moje wrażenie z jazdy na większym rozmiarze jest takie, że musiałem się tak jakby dalej wyciągać żeby sięgnąć kierownicę co było trochę nie wygodne jak i to że rower wydawał się na mnie za wysoki. Niestety tylko tyle ;) na tym co kupiłem i tak z ledwością dopiero zrobiłem 200km więc i tak pewnie jeszcze nie za bardzo mam co się wypowiadać na temat
@olsenowy zawsze możesz przesunąć siodełko trochę do przodu, ale też zmienić mostek na krótszy ew. na taki bez tej sztycy do przodu, to skróci odległość!