Wpis z mikrobloga

Mirasy ratujcie

od jakiegoś czasu w kuchni przestała mi odchodzić woda że zlewu. załatwiłem wodorotlenek sodu przepalilem rurę ze 3x,niestety ze skutkiem żadnym.
rozebrałem syfon, wsadziłem spiralkę, pogrmerałem poruszałem (spirala oporów żadnych nie miała)
i nadal nic. woda ciągle nie chce schodzić.
Wytoczyłem więc ciężkie działo.
Zrobiłem sobie to co na zdjęciu. Nalałem wody, podłączyłem do rur pod zlewem i sru kilka razy z całej epy nacisnąłem żeby ciśnienie wody korek w rurach ruszyło.
Wlałem w ten sposób z 10 takich 5l butli i niby coś pomogło, tzn woda schodzi szybciej, ale nie satysfakcjonuje mnie ta prędkość (jak odkrece wodę w zalewie to po jakiś 15 sekundach lania przestaje nadążać z odpływem)
Dodatkowo jak woda zejdzie to mi zaczyna bombolić z syfonu i tak kilka minut mnie denerwuje.
moje podejrzenia padły na jakiś bombek powietrza w rurze?
czy to możliwe? czy ktoś ma trop albo miał podobny problem wcześniej? powoli nerwy tracę bo już z 5 godzin siedzę pod zlewem, rury niby czyste a woda nie schodzi...

woda wywala w zlewie po wlaniu ok 2l wody więc myślałem że to gdzieś blisko jest zator. jednak rury są czyste a woda nadal nie ucieka.

Ratujcie plisss

#remontujzwykopem #budownictwo #budowadomu #hydraulika #stepujacybudowlaniec #pytanie #pytaniedoeksperta
swecymjeplendzo - Mirasy ratujcie

od jakiegoś czasu w kuchni przestała mi odchodzić ...

źródło: temp_file.png390267354937123228

Pobierz
  • 17
@swecy_mje_plendzo ten kwasy, kret czy cokolwiek wsyp do kazdego zlewu, kibla, wanny, prysznica co masz w domu. Jest szansa, ze jak potem spuscisz wode wszedzie, to da rade przepchnac cokolwiek bylo przyczyna zatoru. W innym przypadku przyda ci sie usluga, co facet wjezdza odpowiednim przewodem i pod cisnieniem wody pozbywa sie zatorow.
@swecy_mje_plendzo: Kup sobie takiego pytona:

https://allegro.pl/oferta/spirala-kanalizacyjna-sprezyna-do-rur-fi-16mm-10m-6631807046

Podzwon po okolicznych sklepach hydraulicznych albo poszukaj w internecie gdzie w okolicy dostaniesz. Nie te gowno dostępne w marketach, to zupełnie inny poziom - coś jakbyś mercedesa chciał z maluchem porównać. Tą sprężyna przepchniesz wszystko i nawet nie zauważysz ze to już :) Możesz mi zaufać, co dwa-trzy miesiace mam zapchany pion i sprawdziłem kupę rzeczy, mam nawet karchera z końcówka do udrożniania rur -