Wpis z mikrobloga

Tak myślę i chyba projektantów mody nie gejów można policzyć na palcach jednej ręki, tak na szybko z tych znanych szerszej publiczności to Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren i tyle.

Jest jakaś ukryta niechęć do osób hetero w środowisku? Wątpliwe. Czy odpowiedź jest znacznie prostsza, mało mężczyzn interesuje się takimi tematami, ponieważ z góry uważają je za przeznaczone dla osób bi czy homo seksualnych? A co za tym idzie nawet jak pojawi się myśl zostania projektantem mody to nic nie robi się w kierunku iścia w tę stronę z powodu niechcenia zostania zaszufladkowanym przez rodzinę i otoczenie?

#modameska #modadamska #pytanie
  • 5
@Tratak: Myślę że projektantów heteroseksualnych jest jednak liczbowo więcej. Faktycznie następuje pewna nadreprezentacja względem wszystkich zawodów. Ale występuje ona w większości zawodów artystycznych. Homoseksualiści często są wyczuleni estetycznie. Środowisko artystyczne jawiło się też zawsze jako najbezpieczniejsza przystań, ze względu na większą otwartość i ciekawość. Geje bywają też bardzo zdeterminowani, zastępując pracą i własnym sukcesem pustkę z powodu trudności/niemożności założenia rodziny
@Tratak:

A co za tym idzie nawet jak pojawi się myśl zostania projektantem mody to nic nie robi się w kierunku iścia w tę stronę z powodu niechcenia zostania zaszufladkowanym przez rodzinę i otoczenie?

To przede wszystkim kwestia tego w jaki sposób ewentualnie zostając projektantem mody zachowywałbyś się jako człowiek i co projektował.

Czy odpowiedź jest znacznie prostsza, mało mężczyzn interesuje się takimi tematami, ponieważ z góry uważają je za przeznaczone