Wpis z mikrobloga

Czy trenuje ktoś sprinty na szosie? ;) Nie obchodzą mnie długie dystanse, chciałbym zacząć jeździć tylko sprinty, jak myślicie od jakich dystansów zacząć? Czy np dystans sprintu klasycznego w kolarstwie torowym powtórzony 2-3 razy na dany dzień byłby spoko opcją? ;p

Łączyłbym to z siłownią ~3 razy w ciągu tygodnia, trening aktualnie typowo masowy FBW

#szosa #rower #silownia
  • 5
@In_thrust_we_trust: mam znajomych którzy ścigają się na torze a trenują na szosie, na zewnątrz - w sumie to chyba wszyscy których znam. Tutaj nie chodzi o to, gdzie trenujesz, a jak trenujesz. Masz jechać ileś czasu rozgrzewkę, trening właściwy i schłodzenie. Trening właściwy to strefa 2, to interwały, to sprinty to naście innych rzeczy. Dodatkowo dochodzi technika którą trzeba doskonalić, ale to już na torze ale można też czasami na zewnątrz.
@In_thrust_we_trust: To najpierw zbuduj adaptacje CUN pod mocny klamot rzędu 200kg+ siad i jeszcze więcej w MC/HT, a potem szukaj dla siebie odpowiedniego przełożenia na napędzie i przekladaj chwilową moc na pedały. To de facto nie tylko naciśnięcie stopą w dół ale tez mocna praca całego tułowia i kończyn górnych. Swój peak z 5s 1553w uzyskałem jak wyprzedziłem tira gdy ten mi się wbił ze skrzyżowania na drogę ;)