Wpis z mikrobloga

Właśnie zacząłem grać i bardzo fajnie mi się gra ale mam 4 pytanka:
1.Czy generatory zawszę są w tych samych miejscach czy losowo się ustawiają?
2.Co jak zostaję sam (wszyscy zdechli) a killer zamknął właz? Otworzenie bramy jest niemożliwe bo zdąży dobiec.
3.Aktualnie w bloodwebie biore wszystko na pałę. Dobrze robię? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4.Czy to jaką postacią (survivor) gram ma znaczenie?
#deadbydaylight
  • 8
@slawencjusz:

1. O ile wiem wszystkie obiekty typu generatory, totemy, palety itd. mają swoje spawn pointy.
Spawn pointów jest dużo, a generatorów masz na mapie 7.
Więc tak, zawsze w tych samych miejscach ale czasem się pojawiają akurat w jednym punkcie, a czasem w innym.

2. Jak wyżej. RNG. Czasem zdąży, czasem nie, choć to drugie ekstremalnie rzadko.
Zależy jak blisko siebie pojawią się bramy. Jeśli nie ma perków do wykrywania
@gascoigne: właśnie te perki to mnie trochę dobijają bo jest tego od groma i samo przeczytanie opisów zajmuje w cholerę czasu (tak btw. to po 6h kapnąłem się że są umiejętności i przedmioty xDDDD). Bloodweb mógłby być prostszy.
#!$%@? mnie irytuja killerzy afk to aż mnie #!$%@? strzela. Dlaczego ta gra nie ma systemu afk? Mogli by zrobić, że jak killer jest afk około 3 min to koniec gry a nie
@slawencjusz niestety nie wiem, bo już prawie nie gram w dbd. raportować nie zaszkodzi bo to faktycznie psuje grę.

Co do perków to nic nie poradzisz. Taki model biznesowy. ;) Meta się zmienia, ciągle powstają nowe buildy. Im więcej killerów i survów tym większa szansa, że ludzie kupią postacie za kasę żeby szybciej mieć niektóre perki.
1.Czy generatory zawszę są w tych samych miejscach czy losowo się ustawiają?


Każda wersja mapy ma swoje punkty, w których mogą być generatory. Masz później losową kombinację z tych punktów, 7 generatorów.

2.Co jak zostaję sam (wszyscy zdechli) a killer zamknął właz? Otworzenie bramy jest niemożliwe bo zdąży dobiec.


Na małej mapie umierasz, ewentualnie modlisz się o klucz w skrzynce do otworzenia włazu. Na dużej mapie czaisz się by bramie, kiler podchodzi
@slawencjusz: Jeżeli gra ci się podoba, to się nią ciesz

Ja straciłem wiarę w developerów. przyznanie się do błędu chyba nie istnieje w ich książkach. Jak jeszcze grałem, zrobili rework Freddiego. z jednego z najgorszych killerów stał się najlepszym. Dosłownie, kompletnie deklasował innych killerów. Średnia zabójstw na mecz wynosiła dla niego ponad 3, reszta killerów miała średnio ok. 2.0 killi.
Jak widziałeś freddiego, po prostu chciałeś się zabić i szukać nowej
#!$%@? mnie irytuja killerzy afk to aż mnie #!$%@? strzela. Dlaczego ta gra nie ma systemu afk? Mogli by zrobić, że jak killer jest afk około 3 min to koniec gry a nie #!$%@?ć się z tymi generatorami.


@slawencjusz: to są boty, które wrzucają losowy input w postaci M1
Ale jak wspomniałem wyżej, devów takie coś nie obchodzi. Ich mało co obchodzi.
@slawencjusz: 1. Tak jak wyżej opisane
2. Jest klucz na który możesz natrafić w sieci, który pokazuje w danym momencie gdzie ten właz się znajduje, może to pomóc w takiej sytuacji.
3. Ja tak w sumie robię ciągle i jest gitXD wszystko się przyda, ale najlepiej rozwijaj postacie do 50 poziomu żebyś mógł używać ich fioletowych perków.
4. Survivor to bardziej skin, tak jak powiedziałem wcześniej warto rozwijać kilku survivorow i