Wpis z mikrobloga

moja karta jest sprzężona z aplikacją w telefonie, bez potwierdzenia dodatkowego transakcja nie przejdzie, nawet z pełnymi danymi. Nie mówcie mi, że niektóre banki nadal mają jak w lesie? XD


@Fenrirr: też tak mam ale zakupy na Allegro jakoś omijają to zabezpieczenie.
@Steven_Hyde: Można w oparciu o numery zrobić fizyczny duplikat karty, co prawda płatność wtedy tylko paskiem magnetycznym, ale w wielu miejscach to dalej przejdzie, szczególnie w niektórych krajach innych niż Polska. Dodatkowo nawet przy tych transakcjach online można to ominąć, płacąc w sklepie który nie ma wdrożonych zabezpieczeń typu 3DSecure, albo realizuje je nieprawidłowo (co jest bardzo powszechne).
@jan-kowalski-507464:

kilka komentarzy wyzej ktos napisal to:

moja karta jest sprzężona z aplikacją w telefonie, bez potwierdzenia dodatkowego transakcja nie przejdzie, nawet z pełnymi danymi. Nie mówcie mi, że niektóre banki nadal mają jak w lesie? XD


biorac pod uwage kontekst watku wywnioskowalbys, ze pisze o fizycznym placeniu karta i ze za kazdym razem przy platnosci tego typu musi potwierdzac w aplikacji? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Steven_Hyde: Nie wiem do końca czy pisze o transakcjach fizyczną kartą czy w necie, ale tak czy owak wierzę że są mechanizmy które mogą pozwolić na wymuszenie takiego potwierdzenia dla 95% transakcji. Jestem natomiast też niemal pewien że nie są one w 100% szczelne i są wyjątki które ktoś znający technikalia systemów płatniczych byłby w stanie wykorzystać i wydać pieniądze dysponując tylko zdjęciem karty.