Wpis z mikrobloga

@andrej2: Tymczasem setki tysięcy młodych mężczyzn w Polsce nie mają problemów ani z pracą, ani ze znalezieniem sobie baby i założeniem rodziny. A garstka nieudaczników i spierdoksów społecznych ubzdurała sobie, że młody mężczyzna nie ma nic i wszystkiemu winna jest UE/lewactwo/wyborcza, więc potrzebują partii, która im da ustawowy przydział cipki xD

Mam podejrzenia, że znakomita większość wyborców Konfy w miastach to napływowa hołota ze wsi, która nie umie sobie poradzić z
@sexlord: Nie chcący sponsorować tego państwa? Że zero podatków? To może do dżungli?
Konfederacja nie prezentuje żadnych praktycznych rozwiązań, a generuje tylko nowe problemy - proponowane brakujące wpływy do (i tak ledwie zipiącego) budżetu przy ogromnym obłożeniu społecznym są przepisem na katastrofę nie tylko demograficzną (już w toku), ale też gospodarczą (też już idzie nam nieźle, dziękuję pis).

Spośród wszystkich partii prezentują minimalną ilość konkretnych wyliczeń, tudzież planów budżetowych. Wszystko z
@true-true: Bzdury. To że nie ma takiego poziomu ścisłości jak hard science nie znaczy że nie posiada narzędzi i modeli predykatywnych. Chyba że Mentzen niepotrzebnie zrobił doktorat z ekonomii?

W jaki sposób? Przez fetyszyzowanie przez konfederatów i środowiska libertariańskie małego procenta ludzi, którym ze względu na urodzenie, układy lub kombinację pomysł+szczęście udało się wybić. Fiskalnie można na pewno wiele uprościć na poziomie biurokracyjnym, ale proponowane deregulacje, obniżki podatków dla dużych+bogatych czy
@Kwazariusz miałem na myśli likwidacje socjalu wszystkich plusów, #!$%@? tvp. Niestety pozostałe partie wola prześcigać się w rozdawaniu socjalu a ludzie sprzedają swoją godność za 500 pln miesięcznie
@sexlord: A tu się zgadzam, że mają rację - system wielu pomocy socjalnych jest często patologiczny

Pytanie czy do takiego kroku by się posunęli, skoro część ich elektoratu też stanowią osoby które pobierają takie dodatki, stanowiące nieznikomy wkład do budżetu domowego?
stanowiące nieznikomy wkład do budżetu domowego


@Kwazariusz: Mniejszy odsetek niż w przypadku pisu czy lewicy. Dodatkowo większy odsetek ludzi na własnej działalności popiera konfederacje. Czy zrobią to co obiecali? Nie wiem. Wiem, że inne ugrupowania miały szanse i tylko systematycznie dokręcają śrubę.

Generalnie jestem rozczarowany pis/po/lewica i poczęci konfederacją. Zagłosuje na nich bo najmniej nimi gardzę. Nie zagłosuje na PO gdyż wzmacnianie duopolu nie służy nikomu.
To że nie ma takiego poziomu ścisłości jak hard science nie znaczy że nie posiada narzędzi i modeli predykatywnych


@Kwazariusz: nie ma czegoś takiego jak hard science czy soft science, jest metoda naukowa i są bajania. Ekonomia nie jest nauką scisłą, ponieważ w gospodarce nie da się przeprowadzić kontrolowanego eksperymentu. Wnioski są więc zależne od poglądów. Tak więc mamy ludzi którzy uważają, że inflacja 2% jest dobra do gospodarki, oraz ludzi