Wpis z mikrobloga

@biesy: tak pamiętam. A pamiętacie jak Bierdon chciał wprowadzić lockdown dla niezaszczepionych mimo iż nie było dowodu iż szczepionki ograniczają transmisję wirusa? No ale czego się spodziewać po kolesiu który bije własną matkę...
@biesy: A jaa ciągle czekam aż umrę po szczepieniu. Długo jeszcze? Zasięg w telefonie też mi się nie poprawił, #!$%@? te czipy billa gejtsa co mi wszczepili.
tak, kiedyś ktoś linkował badania, że konserwatyzm opiera się głównie na strachu przed nieznanym.


@Kryspin013: Prawdopodobnie gdyby nie "lewacka" chęć poznania świata dalej byśmy siedzieli w jaskiniach i rzucali w siebie gównami...

Z jednym typem się już tutaj kłóciłem, że nauka jest lewacka, bo szuka nowych rozwiązań i jest obiektywna, nie patrzy na pochodzenie, rasę, orientację itp. To on wyskoczył, że nauce jest bliżej do prawicy, bo taka matematyka ma prawa
bo wyjdę na szura, pewnie i tak już wyszedłem.


@lentilek: Wiesz jaki jest problem szurów? Wydaje im się, że coś wiedzą, ale nie wiedzą nawe 1% tego co ludzie, którzy się tym zajmują, natomiast się najwięcej i najgłośniej na ten temat wypowiadają. Normalny, zdrowy człowiek z poprawną psychiką jest w stanie zdiagnozować, że MOŻE się mylić, że jego wiedza jest niecałkowita, że to że czegoś nie rozumie, nie oznacza, że jest
Ogólnie dla mnie podział prawica/lewica jest już przestarzały i właściwie kompletnie nieadekwatny do realnego świata. Jeżeli można to jakoś uprościć to podzieliłbym ludzi na jednych co widzą tylko siebie i swoje otoczenie i na drugich co widzą dodatkowo innych ludzi i ich otoczenie. Myślę, że kluczem jest empatia i założę się, że więcej jej mają "lewacy" niż "prawacy".


@gandalf_rzulty: jasne, że jest przestarzały ale to głównie fani pisu i k0nfy stosują