Wpis z mikrobloga

Czy odstawił ktoś z was skutecznie antydepresanty?

Nie biorę od 2 tygodni (po 3,5 roku brania). Pierwszy tydzień-półtora nie było źle. Obecnie jest źle.

Ogromna drażliwość, niepokój, brak energii, fatalny nastrój. Spodziewać się, że minie, czy jestem skazany na leki do końca życia?

#depresja #psychiatria #leki
m.....n - Czy odstawił ktoś z was skutecznie antydepresanty?

Nie biorę od 2 tygodni ...

źródło: GettyImages-964255850

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mentalbreakdown: zależy co masz na myśli poprzez skutecznie. aż objawy odstawienne nie miną tak , na parę miesięcy. na tyle aby całkiem nie brać to nie, bo dostaje #!$%@? bez nich po 3-5 miesiącach xD

Ogromna drażliwość

o też to miałem, na tyle duże, ze guza szukałem na ulicy + nieco znajomości ucierpiało. po 2 miesiącach mi przeszło
  • Odpowiedz
@mentalbreakdown: a to już kwestia czy nadal jesteś chory. depresja ma bardzo często nawroty albo nowe epizody / jak masz zaburzoną osobowść to leki w zasadzie do śmierci można brać.

to nie, tak mi się nie udało odstawić i raczej nie uda nigdy
  • Odpowiedz
@mentalbreakdown: ale jest Ci coś oprócz depresji? bo zaburzenia osobowości są nieco specyficzne
też pewnie kwestia czy masz depresję 'be zpowodu' a życie jest względnie ok czy raczej masz życie w ruinie, jak to drugie to bym raczej cozekiwał, ze to będzie wracać dopóki nie poprawi się życie na takie jakie Cię satysfakcjonuje.

typu jak ktoś ma pracę gdzie go mobbinguja, brak życia towarzyskiego, jakieś choroby cięzkie to posiadanie depresji
  • Odpowiedz
@10129: zaburzenie depresyjno-lękowe i OCD.

W sumie dwie ostatnie lekarki sugerowały, że odpowiedzialne za to mogą być przede wszystkim okoliczności życiowe. A tabletki to tylko leczenie objawowe...
  • Odpowiedz