Wpis z mikrobloga

@kacpervfr: Jak staż w C++ to obowiązkowo zadanie algorytmiczne zaczynające się od "Napisz w języku C ...", później pytania o teoretyczne o raw tablice, dziwne triki na pointerach i inne rzeczy, których nigdy nie użyjesz, bo programujesz w C++.
@kacpervfr: co do pytań:

Co to jest wątek, proces i jak możemy tym zarządzać, jak wygląda współdzielenie zasobów przez wątki, jak mogą się synchronizować.

Co to stos, sterta i jak się zachowują

Rodzaje pamięci i które są szybsze, kosztowne itd (rejestry, cache, ram itd)

Bardziej co do samego języka:

Po co nam słowo virtual, przy funkcjach

Co to vtable i vptr

Po co virtual destruktor

Rule of 0,3,5

Smartpointery

Static
@Patelniaszczy: to mają być pytania na staż a nie dla mida

@kacpervfr:
- Z czego składa się i jak się buduje typowy projekt?
- Jak dołącza się biblioteki do projektu?
- Jakie znasz podstawowe struktury danych i algorytmy biblioteki standardowej?
- Kiedy i jak używa się smartpointerów?
- Przekazywanie argumentów przez referencje vs przez wartość
- Do czego służy słowo kluczowe const?
- Co to jest undefined behavior i czego
- programowanie obiektowe


@Krolik: bez przesady, oop się przydaje, np. do dependency injection i wszczykiwania stubów/mocków, żeby klepac unit testy. wolę przetestowany kod świeżaka, niż wrzucony na pałę
@kacpervfr: Ile będą ważyły ogórki, które świeżo po zerwaniu zawierały 99% wody i ważyły 100kg jeżeli ilość wody w ich ogólnej masie spadnie do 98%
@Krolik: Ja nie pisałem jak powinny pytania wyglądać, tylko jak faktycznie wyglądają. A przynajmniej w czasach gdy aplikowałem na staż, to takie właśnie pytania dostawałem (tak zgadzam się że takie pytania raczej powinien mid napotkać) ale sporo firm ma podejście typu "aplikuj na staż ale miej 2 lata doświadczenia komercyjnego" xD