Wpis z mikrobloga

ku###y pisowskie.
Jeszcze dwa lata temu na weekendowych grillach zapychałem buzię pyszną marynowaną karkoweczka z martwych zwierzątek po 14zł. I w torbach było po +94% mięsa + reszta sosu.
W zeszłym roku ten przysmak kosztował już 22zł. No nic, stać mnie.
Dziś rano podstawa mojej letniej diety nie dość że podrożała do 30zł za kg, to jeszcze ma mniej niż 90% mięsa w składzie, to jeszcze zamiast ciętych brył mięsa niektóre są zrobione z jakichś poklejonych skrawków.
Mój prywatny wskaźnik inflacji w dwa lata wyj***ło o ponad 100% jak uwzględnić jeszcze ciperki i colę.

Prorok Stonogiusz Pierwszy miał rację.
Popłakałem to wyk###iam.
#inflacja #zalesie #jedzenie
NaglyAtakGlazurnika - ku###y pisowskie.
Jeszcze dwa lata temu na weekendowych grillac...

źródło: IMG_20230426_075602__01

Pobierz
  • 52
@OcelotEater: nie no, albo kupujesz drożej, czasem trochę gorzej ale w polskich sklepach i wspierasz Polską gospodarkę albo kupujesz w sklepach zagranicznych i tam transferujesz zysk. To proste myślenie mają Niemcy, Francuzi, Włosi... Zobacz ile we Włoszech sprzedaje się fiatów, alf i lanci xD
@NaglyAtakGlazurnika: ale babcia nie je karkówki z grila to co ją to obchodzi? nie pije piwa, słodkich napoi, nie je pistacji, krewetek, wołowiny, boczku to co ją to obchodzi? masz #!$%@?ć ryż z groszkiem i marchewką i pić gorzką herbatę bo ona tak robi od 20 lat i to dobre bo po co dużo jeść i przepłacać za "widzimisie".
Ma za to 13, 14, 15 #!$%@? wie jeszcze ile nastek, za