Wpis z mikrobloga

@dzieju41: @look997: Ani głupia ani genialna. Skuteczność inteligencji rozpatruje się w kontekście narzuconych jej celów ostatecznych. Inteligencja nie jest po to aby sobie nadawała cele ostateczne.
  • 1
Ani głupia ani genialna. Skuteczność inteligencji rozpatruje się w kontekście narzuconych jej celów ostatecznych. Inteligencja nie jest po to aby sobie nadawała cele ostateczne.


@AdireQ: Założyłem cel gra o zasoby, o optymalizacje wykorzystania itp. typowe cele, które ma ludzkość.

I też ten mój tekst był jako kontra do częstych tekstów i rozważań na ten temat, że AI by chciało wszystkich zdominować i wykorzystać i samo sobie wyznaczać jakieś ambitne dalsze cele
@look997: Gra o zasoby to zbieżny cel instrumentalny. Niezależnie od tego czy twoim celem jest samoreplikacja czy raczej replikacja znaczków pocztowych albo innych spinaczy, to i tak za każdym razem odkryjesz że potrzebujesz do tego materialnych zasobów. Odkryjesz też że raczej warto utrzymywać swoją egzystencje bo bez twojej egzystencji cel nie zostanie zrealizowany. Pytałem o to GPT-4 i doszedł do tych samych wniosków. Ten wielki model językowy jest świadomy tego że