Wpis z mikrobloga

Też jesteście czasem tak wyje.bani tą robotą, że nic wam się nie chce? A jak wyłączacie komputer po 8h czujecie się jak dętka pozbawiona energii, która na nic nie ma siły?

Trzeba pomyśleć o jakimś dłuższym urlopie, bo mam wrażenie, że już jadę na oparach. Praca-nauka-trening-praca-nauka-trening

A jak mam chwilę luzu, to się wje.bię w jakąś rekrutację, bo ktoś mi daje 20-30 zł więcej/h, ciągle mi mało, chociaż nikt i nic mnie nie goni.

#praca #pracbaza #pracait #programowanie #programista25k #programista15k #zalesie
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trzeba pomyśleć o jakimś dłuższym urlopie, bo mam wrażenie, że już jadę na oparach. Praca-nauka-trening-praca-nauka-trening


@sikalafou: ehh ja to bym se rok wzial wolnego, tylko, ze jak wyskocze na rok z kołowrotka to potem beda na mnie patrzec jak na wolnego czlowieka. A takich w korpo nie potrzebuja.
  • Odpowiedz
ehh ja to bym se rok wzial wolnego, tylko, ze jak wyskocze na rok z kołowrotka to potem beda na mnie patrzec jak na wolnego czlowieka. A takich w korpo nie potrzebuja.


@qusqui21: to samo sobie gadam, z 6-9-12 miesięcy wolnego, popodróżować, posiedzieć w jakiejś Tajlandii ze 3 miesiące, w stanach ze 3 miesiące, ale weź potem wróć do tego pje.rdolnika jak ja wracam po tygodniowym urlopie to się czuję
  • Odpowiedz
@sikalafou: nie warto, jeśli nie masz w planach zakładać własnej firmy to ciągła nauka się tylko garba dorobisz. W IT wystarczy klepać lata doświadczenia i tak będziesz zarabiał kokosy na polskie warunki. Co do treningów kwestia dyskusyjna, ale zamiast siłowni lepiej jakiś normalny sport, bo wiecej z tego idzie wyciągnąć. A co do długiej przerwy - jak najbardziej, sam chciałem w tym roku taka zrobić na parę miesięcy, ale czekam
  • Odpowiedz
@sikalafou: i wlasnie dlatego cie to tak meczy. Niby mozesz sobie wyjsc z chaty na silke/zakupy itd ale z tylu glowy podswiadomie nadal wiesz ze jestes w tyrce, masz swiadomosc ze ktos sie moze dobijac albo cos wypadnie i bedziesz musial po powrocie podumac, to nie rowna sie z dniem wolnym. Tez tak mam i czuje tak jak ty xD. Juz wole dni gdzie serio 8h przepracuje nawet ciurkiem bo
  • Odpowiedz
Co do treningów kwestia dyskusyjna, ale zamiast siłowni lepiej jakiś normalny sport, bo wiecej z tego idzie wyciągnąć


@wafel93: z jakiego sportu może więcej wyciągnąć do życia przeciętny człowiek? Bóle pleców przestają istnieć, naprawa wad postawy, zbudowanie sylwetki, nauka prawidłowego oddechu, poprawa zdrowia, samopoczucia i produktywności przez dietę, regenerację i częste badania. Uprawiam i uprawiałem dziesiątki sportów i nie wiem jaki sport miałby być "normalniejszy" i miałby więcej plusów.
  • Odpowiedz
zbadaj sobie testosteron


@Barte: jest git, blisko górnej granicy normy. Robiłem z miesiąc temu sporo parametrów krwi + hormony, w tym teścia. Wszystko w normie. Ciśnienie w normie.
  • Odpowiedz
@sikalafou: jak sie ukrecilo na siebie bat (razem z kolegami) to teraz trzeba z pochylonym karkiem przyjmowac razy.

Ludzie sie nabijali z yuppies, ludzie sie nabijali i nabijaja z korposzczurow, ale teoretycznie "wolny" i bardzo prestizowy zawod programisty, mial byc wolny od tego typu akcji. A tu sie okazuje, ze to jest jeszcze gorszy temat, bo zmieniles dom w stanowisko pracy i po pracy nadal jestes w pracy.

Zastanow sie za czym gonisz? Czy faktycznie potrzebujesz az tak tej kasy? Bo o co sie w pracy rozchodzi, robisz cos za co ci placa tak, pozbywasz sie wlasnego spokoju, relaksu odpoczynku w imie tego zeby ci placili. Wiec czy to gonienie w pietke, tudziez wyscig jest wart
  • Odpowiedz
z jakiego sportu może więcej wyciągnąć do życia przeciętny człowiek? Bóle pleców przestają istnieć, naprawa wad postawy, zbudowanie sylwetki, nauka prawidłowego oddechu, poprawa zdrowia, samopoczucia i produktywności przez dietę, regenerację i częste badania. Uprawiam i uprawiałem dziesiątki sportów i nie wiem jaki sport miałby być "normalniejszy" i miałby więcej plusów.


@Hershel: niestety, a dokładając do tego, że siłownię mam w domu to już w ogóle, ale nie są mi obce
  • Odpowiedz