Wpis z mikrobloga

Zaczynam tęsknić za starymi zasadami programu ochrony kupującego na #allegro, gdzie by dostać pieniądze trzeba było złożyć zawiadomienie na policji. Dojechałbym gnoja który sprzedał mi #amiga 600
Na 30 urodziny postanowiłem zrobić sobie prezent i kupić Amigę. 12.04 znalazłem na allegro ( konkretnie allegro lokalnie) całkiem niezłą ofertę na Amigę 600 - z przesyłką za ok. 805 zł. Kupiłem i jak idiota czekałem na przesyłkę. Miał wysłać pocztą polską, więc spodziewałem się dostawy "na partyzanta" i grzecznie czekałem w domu. I straciłem tak jakby nie patrzeć kupę czasu, bo przesyłki nie dostałem.
Dodatkowo chciałem zdążyć na jedną imprezę i zakupiłem kilka przydasiów do amigi.

Próbowałem:
Kontaktować się w czacie allegro - nawet nie odczytał.
Wysyłać maila - zero odpowiedzi
Wysłać smsa - zero odpowiedzi
Dzwonić - pokazuje się błąd połączenia
Obecnie trwa do końca dnia dyskusja na którą prawdopodobnie nie odpowie i ja eskaluje sprawę do allegro.

Jestem w stanie zrozumieć, że wąsaty Janusz stwierdził, że za tanio sprzedał i będzie leciał w #!$%@?, ale naprawdę jakby napisał, że pies mu ją pogryzł, albo zgineła w przeprowadzce i natychmiast oddał kasę to nie byłbym tak #!$%@? jak jestem teraz. Naprawdę byłbym gotowy dla zasady zrobić zgłoszenie na policji.

ps. Myślałem, że jest po prostu idiotą i np. wyjechał na wczasy zostawiając aukcje na allegro, ale kolega napisał do niego pytanie o inną rzecz i dostał odpowiedź
ps2. Przy okazji to co sprzedaje poza tym to jakieś rzeczy które zbywają mu w domu, najczęściej elektroniczne. Nie spodziewałbym się takich cyrków patrząc na jego aukcje na allegro.

Jak sprawa mi się rozwiąże to na pewno pochwalę się jego profilem, bo naprawdę szkoda nerwów.

#retrocomputing #retrogaming #gorzkiezale
  • 15
@kepak też mnie ostatnio jeden fiut oszukał na lokalnie. kupowałem grę na ps4 za 169 zł i napisał mi że idzie właśnie wysłać i cisza, czekałem 2 dni na paczkę zgłosiłem allegro, gość olal ich też. oddali kasę po 2 tygodniach jakoś, a jego profil usunęli i pewnie jakoś będą egzekwować sami hajs
  • 0
@ZawzietyRobaczek: @Emill Panowie nie przesadzajmy, nie muszę się amigą ścigać z nowoczesnymi komputerami ( zresztą w porównaniu z maciem z M1 nie ma się co ścigać). Zależy mi tylko by gry z epoki chodziły tak jak powinny ( więc może dokupię sobie rozszerzenie RAM co najwyżej).
  • 0
@Emill: @revoolution @ZawzietyRobaczek @kikinderbueno @Matpiotr

Raczył mi odpisać, na maila sprzed tygodnia …

„Przepraszam zaszła pomyłka bo komputer został sprzedany już wcześniej przez moją siostre ale ja o tym nie wiedziałem bo bylem poza domem ,zwrócę Panu pieniądze 15 jak mi wplynie wypłata proszę podać numer konta.”

Nie będę przytaczał całego wywodu który wysłałem na dyskusjach Allegro wraz ze zrzutem ekranu z tego maila ale kluczowe dwa zdania to

Sprzedającego uważam
@kepak o #!$%@?, zajebiste, gość używa allegro jako krótkoterminowych pożyczek :D
Mamy 26.04 zwróci 15.05 czyli za 19 dni + 14 dni od początku sprawy to mamy ile? 33 dni.. no w providencie faktycznie zapłaciłby ze 20% procent, a tu free ;d