Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że jak kobita z którą biorę w wakacje ślub ma już na siebie przypisane mieszkanie (choć w nim nie mieszka i nie będzie mieszkać), to jedynym co mi pozostaje to sformalizować związek bez USC?


@Robalo: Jednym z wymogów programu jest brak posiadania nieruchomości mieszkalnej obecnie i w przeszłości przez wszystkie osoby tworzące gospodarstwo domowe. Gospodarstwo domowe według ustawy o rodzinnym kredycie mieszkaniowym tworzą single, małżeństwa i osoby ze wspólnymi dziećmi.
Gospodarstwo domowe według ustawy o rodzinnym kredycie mieszkaniowym tworzą single, małżeństwa i osoby ze wspólnymi dziećmi.


@marcpol: jest gdzieś taka konkretna zmianka w ustawie?
@marcpol: no to źle napisałeś. Według tej definicji gospodarstwa domowego nie tworzy para bez małżeństwa i bez dzieci


@Leosiaa: Tak, osoby bez wspólnych dzieci, które nie są w związku małżeńskim nie tworzą gospodarstwa domowego. Gdzie napisałem źle?
@marcpol: Twoja wypowiedź zabrzmiała jakby każda para mieszkająca razem prowadziła wspólnie gospodarstwo domowe. Op wystarczy, że weźmie kredyt na siebie i problem rozwiązany.
@marcpol: Twoja wypowiedź zabrzmiała jakby każda para mieszkająca razem prowadziła wspólnie gospodarstwo domowe.


@Leosiaa: Przeczytałem raz jeszcze i moim zdaniem tak nie zabrzmiała :)

@marcpol: btw swoją drogą jeśli te kwoty są realne to kwoty wystarczy maksymalnie na 1000 osób...


@Leosiaa: Jest to kwota przeznaczona na te kredyty, które mają wypłatę z gwarancji lub spłatę rodzinną. Program Rodzinnym Kredyt mieszkaniowy to kredyty z gwarancją wkładu własnego. Nie są