Wpis z mikrobloga

@MamByleJakiNick:

Aaaa

No to zobacz siłę nabywczą średniej wypłaty - albo lepiej. Zobacz ile minimalnych mieściło się w średniej krajowej w 2012 roku a ile w 2022 :)

Btw jaka skumulowana inflacja jak większość rzeczy które rzeczywiście są potrzebne do życia (czyt nie jachty ani lokomotywy) w 2 lata podrożała o 100% i więcej...
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: Odkleiłeś się ze swoimi wyliczeniami, zarówno jeśli chodzi o "większość rzeczy które rzeczywiście są potrzebne do życia (czyt nie jachty ani lokomotywy) w 2 lata podrożała o 100%" jak i o to, że "jeszcze 10 lat temu człowiek za średnią krajową był królem, dziś średnia krajowa nie wystarczy nawet na rachunki".
  • Odpowiedz
@herbatananoc: zasmuca mnie, że takie wysrywy zdobywają najwięcej plusów od frustratów, ktorzy potrzebują się na kimś wyżyć (kobietach, Polkach, ludziach starszych itp)... Jeszcze na samym początku wykopu 2.0 było ich wyraźnie mniej, ale afera z Lewandowską wybiła szambo.

@wqeqwfsafasdfasd od razu na czarno bo szkoda czytać toksyków
  • Odpowiedz
a będzie jeszcze gorzej, bo dla 13 i 14 emerytury są w stanie oddać Kaczyńskiemu kraj na kolejne 4 lata co dla młodych jest wręcz wyrokiem dożywocia życia w biedzie...


@wqeqwfsafasdfasd: będzie gorzej bo nie ma zasadniczo alternatywy dla PiS-u + całe masy ludzi nie biorą udziału w wyborach.
  • Odpowiedz
Polacy po prostu nie wiedzą, co to znaczy żyć normalnie, myślą, że normalne jest jedzenie pasztetowej z biedry...


@oficjalniemartwa: To skoro inni mogą przeżyć za mniej a Ty nie możesz to może to z Tobą jest coś nie tak?

To informuje: Tak, jedzenie pasztetowej z biedry jest normalne. Dla 90 % nieodklejonych od rzeczywistości ludzi.
  • Odpowiedz
Mentalność niewolników-robaków, nic dziwnego że żaden inny cywilizowany naród nas nie szanuje...


@wqeqwfsafasdfasd: Nie czuje się niewolnikiem ani robakiem. To Wy macie problem bo za dużo od życia chcecie. Jesteśmy tu tylko na chwilę.
  • Odpowiedz
@Zamanosuke widzisz to jest typowa polska mentalność, bo potrafić przeżyć, to nie znaczy żyć normalnie, Polacy mają zakodowane ubóstwo w głowach.

Nie mów mi, że jestem odklejona od rzeczywistości, tylko dlatego, że nie żyje na granicy ubóstwa... moja rzeczywistość jest po prostu inna.

Naprawdę uważasz, że chcieć godnego życia, to za wysokie wymagania wobec niego? No i właśnie dlatego, że jesteśmy tu na chwilę warto spędzić życie w przyjemności, a nie
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: Dużo zależy od tego, gdzie mieszkasz. U mnie jest tak: 4200 na rękę
Rachunki:
-opłata za wynajem mieszkania+czynsz: 800 zł (wynajmuję z różową mieszkanie 45m2, spokojnie nam wystarcza, mamy oddzielne pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę, przedpokój)
-rachunek za prąd: około 100 zł miesięcznie
-rachunek za gaz: około 20 zł miesięcznie (w zasadzie to 50 zł + 10 zł, bo na dwie osoby dzielę)
-nie mam żadnych rat ani kredytów, wszystko
  • Odpowiedz