Wpis z mikrobloga

Ja z nataliami nawet nie dyskutuję, bo aby pojąć/zrozumieć antynatalizm trzeba mieć nieco szersze horyzonty, być zdolnym wykroczyć poza myślenie ego i spojrzeć na wszystko z lotu ptaka, oni tego po prostu nie potrafią i trzeba to niestety zaakceptować i przyjąć.
  • Odpowiedz
@Anesthesia: Gdyby wdrożyć antynatalizm, to z lotu ptaka wszechświat powinien wyglądać na całkowicie martwy. Bo rozumiem, że antynatalizm stosujemy nie tylko do ludzi lecz do wszystkiego co żyje (tak?).

Czy zatem wolałabyś aby wszechświat był po prostu martwym zimnym miejscem?

Nawet jeśli byś tak wolała to jest to jedynie twoja opinia. Sens istnienia ma wymiar jedynie subiektywny a nie obiektywny. Czyli to od nas samych zależy czy życie ma sens
  • Odpowiedz
@ZaPolish

A co to ma za znaczenie co tzw. Chat GPT wypluł na ten temat, to zlepek informacji, które można znaleźć w internecie, w dodatku bzdurnych:

Ochrona środowiska - argumentują, że zwiększenie liczby ludzi na Ziemi prowadzi do większego zużycia zasobów naturalnych, co z kolei powoduje szkody dla środowiska naturalnego.
  • Odpowiedz
nigdy nie być a być i zdać sobie sprawę, że najlepiej nigdy nie być


@Anesthesia: no ale ty zdajesz sobie sprawę że najlepiej nigdy nie być ale mimo to nic z tym nie robisz. Masz wolną wolę przecież.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom:

A co to ma za znaczenie co tzw. Chat GPT wypluł na ten temat, to zlepek informacji, które można znaleźć w internecie, w dodatku bzdurnych


W sumie to samo można powiedzieć o
  • Odpowiedz
@wokeulski: no ale ty zdajesz sobie sprawę, że skoro JUŻ JESTEM to nie mogę zrobić już nic, aby to cofnąć? Ludzie, czy wy w ogóle potraficie myśleć?! Porażające są takie odpowiedzi.
  • Odpowiedz