Wpis z mikrobloga

mIntensive w mbanku, karta visa świat intensive - ktoś korzysta? na wakacje latam dosyć rzadko, głównie zastanawiam się czy dałoby radę nią zastąpić revoulta. Używałbym praktycznie tylko do euro i usd (głównie euro), załóżmy że co miesiąc przewalutowałbym kilka tysięcy, opłaca się za te 10 złotych co miesiąc (pierwszy rok za darmo)?

Ewentualnie która inna karta którą można sobie wziąć, którą wy wybraliście

#mbank #banki #finanse #inwestowanie #waluty
oreze - mIntensive w mbanku, karta visa świat intensive - ktoś korzysta? na wakacje l...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-22 153937

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

załóżmy że co miesiąc przewalutowałbym kilka tysięcy


@oreze: To się nie opłaca. Od jakiegoś ~1,5 roku popsuły się kursy wymiany Visa i MasterCard (kiedyś Visa Świat była bardzo dobra). Jeśli chodzi o przewalutowanie do np. USD EUR to w mBanku bardziej opłaca się karta wielowalutowa z podpiętym kontem walutowym i zakup waluty w mKantorze.

Z innych banków to Aion zazwyczaj bardzo dobrze wypada.

Tu ostatnio podawałem konkretny przykład - https://wykop.pl/wpis/71024613/czy-ktos-sie-orientuje-jaka-jest-aktualnie-najleps#251468495
  • Odpowiedz
  • 0
@Asceus: nice, to j---ć, będę musiał jeszcze obczaić zen bo revoult ma limit przewalutowań a może zdarzyć się przekroczyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Asceus: a w sumie jeszcze pytanie - są jakieś konkretne różnice między mastercard intensive a visa intensive? według internetu widzę że opłata za przewalutowanie która mnie nie obchodzi bo nawet ich do tego nie użyję
  • Odpowiedz
a jak kursy mkantoru w porównaniu z np cinkciarzem?


@ChristianHorner: Zależy o które pytasz. Te oficjalne Cinkciarz ma gorsze. A społecznościowe będą zależały od konkretnej sytuacji i progu w którym jesteś, mogą być lepsze.
Ale generalnie mBank nie ma jakiś wybitnych kursów, tu podałem to jako przykład, że można w ramach tego samego banku uzyskać lepszy kurs.

a w sumie jeszcze pytanie - są jakieś konkretne różnice między mastercard intensive a visa intensive? według internetu widzę że opłata za przewalutowanie która mnie nie obchodzi bo nawet ich do tego
  • Odpowiedz
@Asceus: teraz MasterCard Debit Gold nie ma już chyba żadnych benefitów w porównaniu do zwykłych kart do kont Intensive. Wcześniej było bezpłatne ubezpieczenie od MasterCarda do karty Gold, ale jak patrzę to dla nowych klientów nie ma już możliwości przystąpienia. Sam mam MC Gold w mBanku, ale obecnie jedyna realna różnica to tylko wygląd karty.
  • Odpowiedz