Wpis z mikrobloga

@Vermeerrr:
1. Niektórzy są fajni, inni nie. Jak ludzie z każdego innego kraju

2. W dużych miastach tragedia. Drogie, ale za to #!$%@? mieszkania.

3. Kierowca ciężarówki z przewozem materiałów niebezpiecznych. Pieniędzy wystarcza bardzo spokojnie

4. Ciężko stwierdzić, jakoś specjalnie tęsknotą bym tego nie nazwał, miałem okres, że nie byłem w Polsce przez prawie 6 lat

5. Kończyłem tu szkołę, i jest bardzo dobry
1) Zależy gdzie mieszkasz. Porównując do Polaków to Niemcy nie #!$%@?ą aż tak głupot i są przekrojowo zdecydowanie bardziej logiczni.
2) Zależy gdzie szukasz, od bardzo przystępnie do za miliony monet.
3) IT ale tu gdzie mieszkam nie możesz mieć nigdy dość pieniędzy bo przyzwyczajasz się do wysokich standardów.
4) Pewnie, każdy normalny trochę tęskni ale jak się otworzysz tu na życie to koncentrujesz się dniu codziennym. To nie wyprawa za ocean,
1. Jako bezpośrednich. Ciężko się do nich przebić, bo są u siebie i mają swoje kręgi znajomych, za to prościej z innymi imigrantami. Ale jest podobno tak, że jak już masz ziomka Niemca, to jest to naprawdę ziomek, a nie "znajomy".
2. Fatalnie. Lokalsi szukają mieszkania do roku. Ceny najwyższe w DE. Można szukać przez agencję, ale taka przyjemność kosztuje 2 miesięczne czynsze.
3. IT, tak.
4. Tak, ale odwiedzam regularnie. Bardziej
@Vermeerrr
1. Jak wszedzie. Od osob z ktorymi puscilem troche skretow w eter, po goscia ktory mi powiedzial ze jest nazi xD
2. Zalezy od miejsca i formy wynajmu, ale nie jest kolorowo.
3. Szeroko pojeta elektryka przemyslowa.
Rozumiem ze w pytaniu chodzi posrednio o to czy dobrze sie zarabia - jest naprawde niezle.
Na samo pytanie odpowiem roboczo, ze gdybym wydawal normalnie to starcza na luzie i zostaje.
4. Bywam bardzo
@erni13
U mnie bylo tak ze sie z typem mocno scielem.
Ale szeryf nas rozstawil po katach, stwierdzil ze robimy u niego i mamy sie zachowywac lub #!$%@? obaj za drzwi.
Po jakichs dwoch lub trzech tygodniach zaczal gadac jak czlowiek xD
@Vermeerrr:
1) uważam Niemców za nieco przemądrzałych i właśnie mało bezpośrednich, jak mają jakich problem to raczej nie powiedzą tego wprost.
Do tego u mnie w pracy to właśnie Niemcy są prowodyrami plotek i obgadywania, także z tymi pracy staram się zachowywać neutralno-pozytywne relacje, bez zbytniego spoufalania się.
Poza pracą mam paru znajomych są okej.
2) Mam nadzieję nigdy tego nie sprawdzać na własnej skórze, bo jest dramat (zamieszkałam od razu
@Vermeerrr:
1 Niemcy są spoko, ludzie gadają na Niemców a holendrzy to naród nie lubiący Polaków
Niemcy szczególnie Ci młodzi nie chcą by ich kojarzyć z nazizmem i mają rację. Co oni mają z tym wspólnego?
Nawet jak dukasz w urzędzie po niemiecku to są wyrozumiali

2.na wschodzie nie ma problemu. U mnie w mieście za 3 pokoje 450e kaltmiete

3. Utrzymuje 3 osobowa rodzinę, zarabiam 2k netto, logistyka ale będę