Wpis z mikrobloga

Szukam taniego roweru szosowego do dojazdów do pracy. Widziałem na internecie w granicach 1k używanego tribana 100 lub btwin triban 500 ta starsza wersje. Co lepsze z tych dwóch? Niestety nie mam teraz kasy żeby dozbierac lub poczekać tylko wolałbym kupić i chwilę pojeździć bo to tez pierwszy rower będzie w dorosłym życiu :D

#rower #szosa
  • 6
@xDOlejxD:

- triban 100 kupisz ponizej 1000zł, więcej za używkę średnio się opłaca chyba ze ktoś zainwestowal w coś fajnego jak lepsza manetka itp
- triban 520 czerwony a najlepiej biały to już pełnoprawna szosa na całkiem fajnym osprzęcie (sora stara w czerwonym, R300 w białym) wchodzi tam opona 38c więc i na gravela przerobisz :)

Jak masz kasę to celuj w tribana 520 białego, jak nie to czerwonego, dopiero wtedy
@xDOlejxD: to dozbieraj te parę stówek i poszukaj używki tribana 520, nie ma tam kompromisów zbijających cenę typu brak klamkomanetek jak triban 100

Triban 500 na microshifcie - do czynienia z nim nie miałem ale opinie widziałem różne, od zadowolonych do złorzeczących na osprzęt (nie bez powodu microshifta nazywa się czasem microshit). Jak kupisz ten tani rower i Ci się spodoba jazda to za pół roku wystawisz go na sprzedaż (a
mnie wlasnie wkurza ze w tribanie 100 ze tam sie zmienia przerzutki na środku kierownicy


@xDOlejxD:
Zawsze możesz tam wstawić klamkę Claris jak już dozbierasz.

Ale rc100 maja też słabe hamulce...