Wpis z mikrobloga

Powtarzam to jak mantrę od kilku lat. Jeżeli ktokolwiek w realiach rynkowych twierdzi że ceny takich aktywów jak: mieszkania, domy, ziemia spadną w kraju rozwijającym się takim tempem jak Polska jest ekonomicznym impotentem!

Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie w przeciągu ostatnich 30 lat. Mamy perspektywy imigracji milionów ludzi ze wschodu oraz krajów południa Europy czy Afryki w dobie kryzysu klimatycznego. Żyjemy w umiarkowanym klimacie, z dostępem do żyznych gleb, gazoportu i portów na morzu bałtyckim. Mamy dość stabilna politykę zagraniczną oraz należymy do najsilniejszego sojuszu wojskowego i jednej z najsilniejszych unii celnych.

Duży procent Polaków to ludzie wykształceni i znający języki. Jesteśmy pracowici i doceniani przez pracodawców oraz zagraniczne korporacje.

Kraj o takich walorach będzie zawsze atrakcyjny dla ludzi z krajów biednych oraz rozwijających się. Nieruchomości w Polsce nie stanieja i musicie mieć tego świadomość. Popatrzcie na ceny nieruchomości w takiej Pradze. To samo będzie w Warszawie za kilka lat.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 26
@robercik55: żyjemy w jakimś innym kraju czy tylko mi się lepiej żyło przed wejściem pisu? faktycznie ludziom żyjącym za minimalną się poprawiło, kosztem klasy średniej, wzrost pensji nie wyprzedza inflacji, jakość służby zdrowia z roku na rok jest gorsza, brakuje specjalistów od wszystkiego, stąd mirek budowlaniec zawoła ci dwie pensje lekarza za wykończenie łazienki

mogę tak długo
#!$%@?, 6k w warszawie za metr to uczciwa cena naganiaczu


@Kutafonix215 w całej Warszawie, czy masz na myśli jakąś konkretną dzielnicę lub ulicę? Masz na myśli domy czy mieszkania? Wycena ta dotyczy nieruchomości wybudowanych w jakich latach i w jakim stanie?

Wyceniasz to na jakiej podstawie i jak wyceniają to inni? Jeżeli TY wyceniasz cenę 1 m2 na 6 tys. zł, oznacza to, że wszyscy inni, którzy zapłacili więcej wg. ciebie przepłacili
żyjemy w jakimś innym kraju czy tylko mi się lepiej żyło przed wejściem pisu?


@perfumowyswir: w okolicy wchodzenia pisu to ja robiłem w korpo jeszcze jako student i brałem kurnik na kredyt. Oczywiście, że mi się poprawiło od tamtego czasu, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy miałbym lepiej czy gorzej. I tak moja sytuacja to w 95% moja zasługa a nie pisu czy kogokolwiek innego XD
Mamy perspektywy imigracji milionów ludzi ze wschodu oraz krajów południa Europy czy Afryki w dobie kryzysu klimatycznego.


@robercik55: super "perspektywy", więcej śmieci sobie jeszcze sprowadźmy
@perfumowyswir:

kosztem klasy średniej


Co rozumiesz przez klasę średnią, ludzi z 5k netto na UOP? to na pewno tak, ludzie z minimalną ich powoli gonią. Bo jeżeli klasa średnia to programiści 20k czy inne zawody na ryczałcie z niskim opodatkowaniem to chyba źle nie mają. Można powiedzieć, że są opodatkowani regresywnie w stosunku do tych 5k UOP. Z całą resztą zgoda, idzie ku gorszemu od dawna w tym kraju...
@robercik55: #!$%@?. Kraj się zwija, a jeśli pakistanczyk który nie umie polskiego i angielskiego jest dla ciebie ratunkiem dla tego kraju to jedno wielkie XD. Trzeba nam klasy średniej z umiejętnościami, kulturą osobistą i stabilizacją emocjonalną a nie biedotę z Afryki, Ukrainy czy pakistanu.
@robercik55: wystarczy jedna ustawa że podatek od handlu mieszkania to nie 2%PCC tylko np. 90% różnicy od ceny zakupu mieszkania i już cały rynek zamiera, a taka ustawa może wejść nawet w nocy bo już większe przypały robili.
Do tego spirala cenowa nie jest powodowana wzrostem popytu bo ludzi więcej umiera niż przyjeżdża tylko przez to że można, bo wyboru nie ma.
wystarczy jedna ustawa że podatek od handlu mieszkania to nie 2%PCC tylko np. 90% różnicy od ceny zakupu mieszkania i już cały rynek zamiera, a taka ustawa może wejść nawet w nocy bo już większe przypały robili.


@Xianth2: większość polityków posiada własne nieruchomości, wbrew temu co tu niektórzy myślą oni nie są na tyle głupi żeby ubić swoje własne prywatne inwestycje.
jeżeli klasa średnia to programiści 20k czy inne zawody na ryczałcie z niskim opodatkowaniem to chyba źle nie mają


@WarwaraBasia: źle nie mają, ale mają o wiele gorzej niż 2 lata temu i nie widać, żeby coś się miało w tym temacie poprawić, stawki są definiowane przez zachodnie firmy, na zachodzie nie masz takiej inflacji + kryzys w IT
stąd mirek budowlaniec zawoła ci dwie pensje lekarza za wykończenie łazienki


@perfumowyswir: ile teraz lekarz ma na rękę? Bo na Warmii za łazienkę już krzyczą 10k więc w w-wie pewnie ze dwa razy więcej
sugerujesz że nie mają też oszczędności by ubić je inflacją?


@Xianth2: tak, wynika to przecież bezpośrednio z ich oświadczeń majątkowych, Morawiecki ma 56k pln oszczędności i 4,5mln w obligacjach indeksowanych inflacją, większość ma w #!$%@? nieruchomości i jakieś grosze w oszczędnościach